< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Дополнителна опрема за гасови

Ти си тука : Дома>Индустриски гас>Дополнителна опрема за гасови

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +
Дополнителна опрема за гасови

Дополнителни гасови, како што се Течен хлор, Течен амонијак, SF6, електронски гасови, специјален гас, корозивен гас, гас за калибрација. Синоклеаски обезбедува гасна опрема за вакви гасови што се користат во различни индустриски области.

 • Течен хлор цилиндер

  SinoCleansky обезбедува бренд опсег на цилиндар за гас со хлор со GB5100, EN и други меѓународни стандарди, тие широко се извезуваат во целиот свет, вклучително и на Средниот Исток, Југоисточна Азија, Африка, Јужна Америка ...

 • Течен амонијак цилиндер

  SinoCleansky обезбедува бренд опсег на цилиндар за гас амонијак со GB5100, EN и друг меѓународен стандард, тие широко се извезуваат во целиот свет, вклучувајќи ги Средниот Исток, Југоисточна Азија, Африка, Јужна Америка, Јужна Азија, итн ...

 • Цилиндер на сулфур хексафлуорид

  SF6 е неоргански, безбоен, без мирис, незапалив, исклучително потентен стакленички гас, што е одличен електричен изолатор. Има октаедрална геометрија, која се состои од шест атоми на флуор прикачени ...

 • Електронски цилиндрични гасови

  SinoCleansky обезбедува идеална содржина за широк спектар на ретки гасови, специјални гасови и апликации за мешавина на гасови со висока чистота, вклучувајќи гасови што се користат во ...

 • Специјалност гасен цилиндер

  Цилиндрите за гас од алуминиум SinoCleansky се изработени според квалитетен алуминиум 6061 и произведени се строго во согласност со националните и меѓународните безбедносни стандарди, што гарантира ...

 • Корозивен цилиндер на гас

  Цилиндрите за гас од алуминиум SinoCleansky се изработени од квалитетен алуминиум 6061 и произведени строго во согласност со националната и меѓународната безбедност ....

 • Цилиндер за гас за калибрација

  Цилиндрите за гас од алуминиум SinoCleansky се изработени од квалитетен алуминиум 6061 и произведени строго во согласност со националната и меѓународната безбедност ....