< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Дополнителна опрема за гасови

Ти си тука : Дома>Индустриски гас>Дополнителна опрема за гасови

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Цилиндер за гас за калибрација

Материјал: алуминиумска легура со висока цврстина 6061.

Внатрешни третмани: отпорност на корозија.

Тежина: 40% намалување на тежината од челичните цилиндри.

Широк опсег:

Надворешен дијаметар: 89мм - 250мм

Вода капацитет: 0.5L - 50L

Работен притисок: 12.4MPa, 13.9MPa, 15MPa, 15.4MPa, 20MPa, итн.

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

СиноКлеански  алуминиумските цилиндри за гас се изработени од квалитетен алуминиум 6061 и се произведуваат строго во согласност со националните и меѓународните стандарди за безбедност, што гарантира постојаност на дебелина на wallидот, тежина и перформанси. Тие се првиот избор за полнење и надополнување на разни видови гасови за калибрација, за различно ppm одделение.

Технички карактеристики

Цилиндер за гас за калибрација

стандард

тип

Надворешен дијаметар

Вода капацитет

Работен притисок

EN1975 / ISO7866

159-10L-15MPa

159 mm

10 L

15 MPa

EN1975 / ISO7866

203-20L-15MPa

203 mm

20 L

15 MPa

EN1975 / ISO7866

232-30L-15MPa

232 mm

30 L

15 MPa

EN1975 / ISO7866

250-50L-15MPa

250 mm

50 L

15 MPa

EN1975 / ISO7866

204-20L-20MPa

204 mm

20 L

20 MPa

EN1975

250-50L-20MPa

250 mm

50 L

20 MPa

ДОТ-3АЛ

250-46.4L-2219Пси

250 mm

46.4 L

2219Пси

Пакување и испорака

Цилиндрите можат да бидат спакувани со картонска кутија секој цилиндар, со палета или без палета во контејнер, 20ft или 40ft.

Извештај и сертификати

Цилиндрите се со детален извештај за тестот, вклучувајќи извештај за фабрички тестови, извештај за хидрауличен тест report извештај за тестирање на трети лица итн.

Референтен извештај за БВ:

Е-пошта [заштитена по е-пошта] за да добиете подетален примерок за тест извештај.

                                       

Често поставувани прашања
 • 01
  Каков вид на гас за складирање?

  Гасови за калибрација, внатрешниот wallид на цилиндарот ќе биде полирање или обложена.

 • 02
  Каков стандард за производство можете да обезбедите?

  Можеме да обезбедиме GB, EN1975, ISO7866, DOT-3AL и др.

 • 03
  Каков вид на сертификат или извештај можете да дадете?

  Цилиндрите се испорачуваат со детален извештај за тестот, а според различниот стандард, ние нудиме тест извештај за тестови и тест за фабрики.

Контактирајте нѐ