< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Дополнителна опрема за гасови

Ти си тука : Дома>Индустриски гас>Дополнителна опрема за гасови

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Електронски цилиндрични гасови

За гасови со висока чистота, електронски гасови.

За HCL, CL2, SF6, NF3, N2O, He, N2, итн.

Според ISO11120, DOT и GB стандард.

Со TPED сертификат.

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Често поставувани прашања

ОПИС

SinoCleansky обезбедува идеално ограничување за широк спектар на ретки апликации за ретки гасови, специјален гас и мешавина на гасови со висока чистота, вклучувајќи гасови што се користат во производството на полупроводници и други електронски производи, во кои е од суштинско значење одржување на чистотата и стабилноста на гасот.

Технички карактеристики

Прва серија

Надворешен дијаметар 610мм, со ISO11120, TPED, GB сертификат

Содржина

податоци

Содржина

податоци

Работен притисок

16.6 Mpa

Медиум за полнење

N2,He,SiH4,SF6,NF3,N2O,CL2,HCL,group1,group2,group5,group7(ISO11114-1:2012)

Капацитет на вода

440L

470L

520L

Должина на цилиндар

2120 mm

2235 mm

2428 mm

Серија два

Надворешен дијаметар 850мм, со сертификат DOT TPED, GB

Содржина

податоци

Содржина

податоци

Работен притисок

16.6 Mpa

Медиум за полнење

HCL, CL2, итн.

Капацитет на вода

880 L

Должина на цилиндар

2270 mm

Пакување и испорака

Y-тонот може да се испорача со палета, или лабав во контејнер.

Често поставувани прашања
 • 01
  Што е со чистотата на гасот

  Внатрешниот wallид на нашите цилиндри се третира преку мелење. Значи, цилиндрите можат да се користат за 99.999% гас со висока чистота.

 • 02
  Дали ги снабдувате вентилите?

  Ова се базира на барање на клиент. Нашите нормални типови на вентили се CGA330 и CGA712.

 • 03
  Дали снабдувате Y-тон со висока чистота SF6?

  Ова се базира на количината и проектот. Какви било детали само е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Контактирајте нѐ