< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Дополнителна опрема за гасови

Ти си тука : Дома>Индустриски гас>Дополнителна опрема за гасови

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Цилиндер на сулфур хексафлуорид

За гасови со висока чистота, електронски гасови.

За HCL, CL2, SF6, NF3, N2O, He, N2, итн.

Според ISO11120, DOT и GB стандард.

Со TPED сертификат.

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Често поставувани прашања

ОПИС

SF6 е неоргански, безбоен, без мирис, незапалив, исклучително потентен стакленички гас, што е одличен електричен изолатор. Има октаедрална геометрија, која се состои од шест атоми на флуор прикачени на централниот сулфуратом. Тоа е хипервалентна молекула. Типично за неполарен гас, тој е слабо растворлив во вода, но е многу растворлив во неполарни органски растворувачи. Генерално се транспортира како течен компримиран гас. Ние обезбедуваме 500 кг Y-тон за складирање и транспорт на SF6.

Технички карактеристики

тип

Вода капацитет

Притисок на услугата

Надворешен дијаметар

Медиум за полнење

Чистота на гас

Индустриско одделение SF6

450L

16.6MPa

610mm

500 кг SF6

99.9% или 99.96%

Надворешен дијаметар 610мм, со ISO11120, TPED, GB сертификат

Содржина

податоци

Содржина

податоци

Работен притисок

16.6 Mpa

Медиум за полнење

N2,He,SiH4,SF6,NF3,N2O,CL2,HCL,group1,group2,group5,group7(ISO11114-1:2012)

Капацитет на вода

440L

470L

520L

Должина на цилиндар

2120 mm

2235 mm

2428 mm

Пакување и испорака

Y-тонот може да се испорача со палета, или лабав во контејнер.  

Често поставувани прашања
 • 01
  Што е со чистотата на гасот

  Внатрешниот wallид на нашите цилиндри се третира преку мелење. Значи, цилиндрите можат да се користат за 99.999% гас со висока чистота.

 • 02
  Дали ги снабдувате вентилите?

  Ова се базира на барање на клиент. Нашите нормални типови на вентили се CGA330 и CGA712.

 • 03
  Дали снабдувате Y-тон со висока чистота SF6?

  Ова се базира на количината и проектот. Какви било детали само е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Контактирајте нѐ