+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Единица за одделување на воздухот ASU

Ти си тука : Дома>Производи>Единица за одделување на воздухот ASU

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Фабрика за азот со висока чистота

1. Азотните постројки со висока чистота се дизајнирани и изградени со највисоки стандарди за сигурност и ефикасност за да ги задоволат различните побарувања на клиентот.

2. Потврден во квалитет од меѓународна трета страна, опремен со експандер за производство на ладење, а производството беше добро изработено, стабилно работење и длабоко ценето од клиентот.

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

Процесот на проширување на ортофлоу поседува карактеристики на мала единица потрошувачка на енергија, висок однос на извлекување и видлива економија на долготрајно работење. Додека процесот на експанзија на повратниот тек поседува одлики на висок притисок на азотни производи надвор од кулата, без никакво влијание во чистотата и помалку еднократно вложување на комплетна опрема. 

4500Nm3 на час Чист азот ASP_


Технички карактеристики

слика

Забелешка: Капацитетот на растенијата со висока чистота на азот може да се ре-дизајнира според деталното барање на клиентот.

слика

слика

Пакување и испорака

Секогаш според конечниот дизајн за пакување во контејнер и испорака преку море.

слика

Извештај и сертификати

Суд Е-пошта [заштитена по е-пошта] за да добиете подетален примерок за тест извештај.


Често поставувани прашања
 • 01
  Кои се предностите на SinoCleansky фабриката за чист азот?

  Елиминирана е карактеристиката на голема потрошувачка на енергија во конвенционалните дизајни;

 • 02
  Дали е прилагодено за фабриката за чист азот и ултра-чист азот?

  Да, прилагодено, произведува производ по мерка на корисниците и нови производи на пазарот.

 • 03
  Што е со апликацијата за одвојување на воздухот?

  Мала и средна поделба на воздухот за кислород, азот и аргон.

 • 04
  Што е со процесот на опрема за варијабилна адсорпција на притисок?

  Постројките за ПСА се засноваат на сигурен, флексибилен и без проблем процес на адсорпција на вакуумскиот замав на притисок (ВПСА).

 • 05
  Кои се предностите за азотна постројка со висока чистота?

  Додека процесот на експанзија на повратниот тек поседува одлики на висок притисок на азотни производи надвор од кулата, без никакво влијание во чистотата и помалку еднократно вложување на комплетна опрема.

Контактирајте нѐ