+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Единица за одделување на воздухот ASU

Ти си тука : Дома>Производи>Единица за одделување на воздухот ASU

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Променлива опрема за апсорпција на притисок (PSA

1. Енергетска ефикасност

2. Лесна работа со делумно оптоварување

3. Висока достапност

4. Целосно автоматизирана работа

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

Фокусот кон барањата на клиентите ни овозможува да развиваме постројки со оптимална енергетска ефикасност што значително ги намалува трошоците - без разлика дали барањата за производство на кислород се високи или ниски волумен.

1. Нашите постројки за ПСА се засноваат на сигурен, флексибилен и без проблем процес на адсорпција на вакуумски замав на притисок (ВПСА).

2. Тие се совршено прилагодени за апликации преку струја за кои е потребен низок гасен кислород со нивоа на чистота до 95 проценти по волумен.

3. Растенијата се лесно достапни и лесни за одржување. Тие брзо се поставуваат и пуштаат во употреба на лице место и исто така можат лесно да се преместат.

слика

Технички карактеристики

PSA азотни растителни производи главни технички индикатори

слика

слика

слика

Пакување и испорака

Секогаш според конечниот дизајн за пакување во контејнер и испорака преку море.

слика

Извештај и сертификати

Суд Е-пошта [заштитена по е-пошта] за да добиете подетален примерок за тест извештај.


Често поставувани прашања
 • 01
  Кои се предностите за SinoCleansky PSA?

  Постројките SinoCleansky PSA се испраќаат во модуларни делови за лесна и ниска цена за инсталација. Опремата е инсталирана како зголемени модули, кои потоа се поврзуваат за време на инсталацијата на самото место со минимален број интерфејси на претходно фабрикувани темели .;

 • 02
  Дали е прилагодено за постројката за ПСА?

  Да, прилагодено, произведува производ по мерка на корисниците и нови производи на пазарот.

 • 03
  Што е со апликацијата за ПСА?

  Мали и средни кислород, азот, вклучувајќи медицински, индустриски и др.

 • 04
  Што е со процесот на опрема за варијабилна адсорпција на притисок?

  Постројките за ПСА се засноваат на сигурен, флексибилен и без проблем процес на адсорпција на вакуумскиот замав на притисок (ВПСА).

 • 05
  Кои се предностите за азотна постројка со висока чистота?

  Додека процесот на експанзија на повратниот тек поседува одлики на висок притисок на азотни производи надвор од кулата, без никакво влијание во чистотата и помалку еднократно вложување на комплетна опрема.

Контактирајте нѐ