+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Резервоар на биобанка (замрзнувач)

Ти си тука : Дома>Производи>Резервоар на биобанка (замрзнувач)

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Резервоар за биобанка (криоген замрзнувач)

Капацитет на складирање: 20,000 ~ 94,000 вијали на 1.2 ml/2.0 ml

Температура од - 180 ℃ ~ - 190 ℃

Контролен систем (опционално): контролирајте го статусот на работа во реално време во замрзнувачот

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

Криогенскиот замрзнувач обезбедува капацитет за складирање од 20,000 ~ 94,000 вијали на 1.2 ml/2.0 ml. Биолошките примероци се чуваат безбедно на ниска температура од - 180 ℃ ~ - 190 ℃. Одличните вакуумски перформанси на криогенскиот замрзнувач обезбедува долгорочно и ефикасно безбедно складирање на биолошките примероци. Исто така, достапен е Auto Cryogenic замрзнувач (HCF серија), контејнерот може да реализира автоматско отворање и затворање на капакот, намалувајќи ја рачната работа на ракувачите со контејнери. Вртењето на внатрешната вртелка се контролира со електричен мотор и избраната решетка може да се сврти кон прозорецот на вратот на резервоарот. А решетката за замрзнување може да се подигне и со лифт.


6

Технички карактеристики
модел
CF200CF400CF800CF940
единицаHCF200HCF400HCF800HCF940
Генерална димензија
Вкупна висинаmm1764178118061961
Висина на првиот чекорmm300250285285
Висина од првиот чекор до резервоаротвратотmm1107118611561331
Висина на вториот чекорmm/470570570
Висина од вториот чекор до резервоаротвратотmm/9668711046
Надворешен дијаметарmm880116015301530
Внатрешен работен дијаметарmm750103014001400
Внатрешна ефективна висинаmm755755755910
Дијаметар наотворање на вратотmm330458623623
капацитет
Максимален капацитет за складирање одампулиEA19,50041,60080,92593,375
Број на лавици за замрзнување со 100клеткиEA14306060
Број на лавици за замрзнување со 25мобиленsEA4899
Број на слоеви на лавици за замрзнувањеслој13131315
инсталација
Вкупен капацитетL48192517552004
Капацитет на течен азотL62157327327
(Под кривинатапослужавник)
Потрошувачка на течен азотL/d891212
Снабдување со течен азот
22psi
Напојување
AC220V 50Hz
Испорака
Вкупна тежина на опрематаkg305455710780
Целокупна димензија (LXHXW)mm980x8801740x11601749x15302083x1530
X1764x1781x1806x1961


Пакување и испорака

Целиот резервоар на Biobank ќе биде спакуван со пластична фолија или картонска или дрвени кутии за заштита на површината. А цилиндрите може да се испорачаат со палета.

Извештај и сертификати

Цилиндрите се испорачуваат со детален извештај за фабрички тест.

Референтен извештај за БВ:

Е-пошта[заштитена по е-пошта]за да добиете подетален примерок за тест извештај.

Често поставувани прашања
 • 01
  Што е со операцијата, дали е тешко да се пикап?

  Вртежникот е контролиран ротиран и позициониран, и лесно е да се најде решетката за замрзнување; Електричен лифт за кревање, лесен за подигање на решетката за замрзнување; Автоматско отворање на капакот со едно копче без рачно ракување;

 • 02
  Што е со времето на испорака на овој тип резервоар?

  За количина на контејнер од 20 стапки, обично се потребни 3 месеци за да се заврши производството. Но, ако има залихи, тогаш времето на испорака може да биде околу 2 до 3 недели.

 • 03
  Дали има рамка и тркала на располагање?

  Да, можеме да обезбедиме рамка и тркала.

Контактирајте нѐ