< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Опрема за масовно гасови

Ти си тука : Дома>Индустриски гас>Опрема за масовно гасови

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Криогени ISO ISO резервоар

Технологија: високо-вакуумска повеќеслојна изолација.

Апликација: складирање и транспорт на LOX, LN2, LAr, LCO2, LN2O, LNG.

Стандард: GB150, EN13530, ASME и други меѓународни стандарди.

Регистриран CSC сертификат за регистрација на LIoyd, сертификат за БВ и сертификат за CCS.

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

СиноКлеански интермодалните контејнери се произведуваат според GB150, EN13530, ASME и други меѓународни стандарди, со сертификат за регистрирање на регистарскиот центар на LIoyd, БВ сертификат и сертификат за CCS и нудат груба, издржлива конструкција со високо ефикасен систем за изолација за максимално време на задржување.

Стоката е широко користена за транспорт на криогени рефусни течности - азот, кислород, аргон и јаглерод диоксид, LNG & LN2O - ширум светот со брод, железница или пат. Нашите ISO контејнери се достапни во широк спектар на работни притисоци од 0.8-2.4MPa.

Технички карактеристики

Криогенски ISO резервоар

стандард

Тип број

Пополнување медиум

Работен притисок

Вода капацитет

материјал

Внатрешен / надворешен брод

GB

GXSCS-A22B (T75-20FT-22BAR)

LCO2

2.2MPa

21.6M3

WH590E / Q345R

ASME

TCSCS-D22C (T75-20FT-8BAR)

LOX / LN2 / ЛАР

0.8MPa

21.7M3

SA240 / Q345R

EN13530

TCSCS-D22D (T75-20FT-18BAR)

LOX / LN2 / ЛАР

1.8MPa

21.7M3

1.4315 / Q345R

ASME

TCSCS-A20A (T75-20FT-22BAR)

LOX / LN2 / LAr ​​/ LCO2

2.2MPa

19.5M3

SA240M / Q345R

EN13530

TSCSC-D22B- (T75-20FT-18BAR)

LOX / LN2 / LAr ​​/ LNG

1.8MPa

21.7M3

1.4315 / Q345R

EN13530

TCSCS-D22E- (T75-20FT-18BAR)

LOX / LN2 / LAr ​​/ LN2O

1.8MPa

21.7M3

1.4315 / Q345R

EN13530

TCSCS-A21A- (T75-20FT-22BAR)

LOX / LN2 / LAr ​​/ LNG / LCO2

2.2MPa

21.4M3

1.4315 / Q345R

ASME

TCSCS-U46F- (T75-40FT-8BAR)

ЛНГ

(со итен вентил за исклучување)

0.8MPa

45.7M3

SA240M / Q345R

Пакување и испорака

Контејнерот е со број на контејнер и се испраќа директно.

Извештај и сертификати

Контејнерите се со сертификат за инспекција на производ, цртеж на Генералното собрание, шема за проток на контејнер за резервоар, прирачник за корисник, сертификат за пресметување на јачината и слично, сертификат за регистрирање на CSI или CCS сертификат за трети лица LIoyd's

Референтен LRS CSC сертификат:

Е-пошта [заштитена по е-пошта] за да добиете подетален примерок за тест извештај.

                                       

Често поставувани прашања
 • 01
  Како да го изберете вистинскиот производ?

  Pls укажуваат на параметрите на контејнерот што ви треба, вклучувајќи го и стандардот за производство, работен притисок, медиум за полнење (само еден вид медиум или разновиден медиум), pls исто така ја означуваат потребната количина. Обично можеме да обезбедиме работен притисок од 8-18bar за заедничка течност индустриски гас и 22bar за LCO2. Големината со 20ft и 40ft.

 • 02
  Каков вид на медиум може да се чува?

  LOX, LIN, LAR, LNG, LCO2, LN2O

 • 03
  Каков производствен стандард и сертификат можете да ги обезбедите?

  Стандардот за производство со EN, ASME, GB и ние исто така обезбедуваме сертификат за регистрирање CSC на LIoyd и сертификат CCS.

 • 04
  Кои се вашите додатоци за производот?

  Можеме да обезбедиме кинески вентили и меѓународни вентили. И ние ќе обезбедиме список на вентили откако ќе биде потврден. Покрај тоа, пумпата е опционална. Можеме да обезбедиме пумпа Смит, пумпа Франс Криостар или без пумпа, цената е различна.

Контактирајте нѐ