< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Опрема за масовно гасови

Ти си тука : Дома>Индустриски гас>Опрема за масовно гасови

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Резервоар за микробулк

Централизиран систем за снабдување со гас

Висока вакуумска повеќеслојна изолација

Автоматско отсекување на постапката за полнење гориво на резервоарот

Аплицирање за чување на LOX 、 LN2 、 LAr 、 LCO2 、 LNG и др.

Стандарден ASME со детален извештај за тестот

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Често поставувани прашања

ОПИС

СиноКлеански Microbulk Tank --- MT серијата е иновативна платформа за складирање на гас, специјално дизајнирана за замени на корисници на индустриски цилиндри во сечење, заварување, лабораторија за криогени, болница и др. MTseries е посигурен, ефикасен и економичен. Нашиот МТ со резервоар за камион е многу значаен.

Сино-систем на складирање на микробуркет SinoCleansky --- MT серија им овозможува на дистрибутерите и корисниците на пакувани гасови да уживаат во придобивките од испораката на гас на лице место. Избегнување на губење време, загуба на течност, трошоци за работна сила при замена на цилиндрите. Користење MT серија, без замена на цилиндар, без загуба на течност, без оштетување од работењето.

01

Технички карактеристики

Резервоар за микробулк

стандард

тип

Медиум

ASME / GB

1М3-16БАР

LOX / LIN / LAr ​​/ LCO2 / LNG

ASME / GB

2М3-16БАР

LOX / LIN / LAr ​​/ LCO2 / LNG

ASME / GB

3М3-16БАР

LOX / LIN / LAr ​​/ LCO2 / LNG

ASME / GB

5М3-16БАР

LOX / LIN / LAr ​​/ LCO2 / LNG

ASME / GB

1М3-25БАР

LOX / LIN / LAr ​​/ LCO2 / LNG

ASME / GB

2М3-25БАР

LOX / LIN / LAr ​​/ LCO2 / LNG

ASME / GB

3М3-25БАР

LOX / LIN / LAr ​​/ LCO2 / LNG

ASME / GB

5М3-25БАР

LOX / LIN / LAr ​​/ LCO2 / LNG

ASME / GB

1М3-35БАР

LOX / LIN / LAr ​​/ LCO2 / LNG

ASME / GB

2М3-35БАР

LOX / LIN / LAr ​​/ LCO2 / LNG

ASME / GB

3М3-35БАР

LOX / LIN / LAr ​​/ LCO2 / LNG

ASME / GB

5М3-35БАР

LOX / LIN / LAr ​​/ LCO2 / LNG

① Централизиран систем за снабдување со гас --- интегриран со резервоар за складирање со мали димензии, PBC, испарувач и цевководи;

② Висока вакуумска повеќеслојна изолација и добро дизајнирана структура --- НУЛА дури и ВАРЕЛ НУЛА загуба на течност;

Поставување складиште за регенерација во меѓуслојните и задржување на долго време вакуумска јачина;

④ Ниски побарувања за состојбата на работното место;

Support Поддршка за подвигање и подвигава подвижна подлога --- Лесно за менување на работното место (Избегнувајте движење кога сте со течност);

⑥ Кратко растојание на преносот и стабилен притисок на снабдување со гас, кој може директно да се постави во близина на опремата, клиентите можат да го користат во зависност од реалната состојба на регулирање на притисокот на гасот;

Gas Гасовод за поврзување со меѓународен спој, кој е погоден за склопување и расклопување, и кој може директно да снабдува гас по поврзувањето;

⑧ Усвојување на мерач на течноста за капацитивност, што е поточно за прикажување на податоците;

⑨ Автоматско отсекување на постапката за полнење гориво на камион;

Аплицирање за чување LOX,LN2,ЛАР,LCO2,LNG и др.

Пакување и испорака

Резервоарот Microbulk ќе биде завиткан со силен пластичен филм и спакуван во контејнер и фиксиран со јажиња. Или со отворен горен сад.

03

Често поставувани прашања
 • 01
  Што е со марката за вентили и мерачи?

  Ние обезбеди кинески познати брендови вентили и меѓународни вентили за трици врз основа на барање на клиентите, како што се Херосе, Рего, ВИКА, итн.

 • 02
  Дали е достапен надворешен гасификатор?

  Да, надворешен гасификатор е достапен на барање на клиентот.

 • 03
  Што е со условите на гаранцијата?

  Овој производ и деловите според датумот на испорака можат да уживаат во услуга за гаранција од 12 месеци.

Контактирајте нѐ