< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN
сите категории

ЦНГ Транспорт и складирање

Ти си тука : Дома>енергија>ЦНГ Транспорт и складирање

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Каскада на цилиндри CNG

Цилиндер ЦНГ тип 1 или Тип 2.

Работен притисок 20mpa.

Каскада за пренос на ЦНГ.

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Често поставувани прашања

ОПИС

Каскадата за цилиндри за ЦНГ е широко користена за транспорт на ЦНГ. It's должи практична платформа за празнење и полесно ја користи.

Технички карактеристики

Цилиндричен цилиндер од типот I CNG

ОД: 232мм, 273мм, 279мм, 325мм, 356мм, 406мм, итн

WC: 20L --- 225L

ВП: 20 МПА

 

ЦНГ композитен цилиндер од типот II 

Стандард за производство: ISO11439, ECE R110

ОД: 325мм, 356мм, 406мм, итн

WC: 50L-200L

ВП: 20 МПА


Често поставувани прашања
 • 01
  Каков вид на производ што го обезбедувате?

  Можеме да ги снабдуваме цилиндрите со ЦНГ, а исто така можеме да ја снабдуваме и собраната каскада за цилиндри ЦНГ.

 • 02
  Што е со вашиот типичен тип?

  Ние го снабдуваме типичниот тип на цилиндар со ЦНГ од 60L до 225L и ја правиме каскадата на ЦНГ врз основа на вашето детално барање.

Контактирајте нѐ