< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN
сите категории

ЦНГ Транспорт и складирање

Ти си тука : Дома>енергија>ЦНГ Транспорт и складирање

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Контејнер со лизгање на цевки CNG umамбо

Применета технологија на блиско вртење, лесна структура и сигурна за безбедносно работење.

Структура со големи димензии, помалку вентили, цевки и споеви и помала опасност од истекување на гас.

Чистота во дизајнот и структурата и одржување на локацијата.

Лесно испуштање на остатоци од течност.

Опремен со гранки-цевки и додатоци, лесен за работа и одржување.

Помала тежина на целото возило, намалување на работата на тракторот и инвестициите.

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

Контејнерите за џамбо цевки SinoCleansky CNG се произведуваат според ISO11120, DOT или ASME, со извештај за инспекција (сертификат) издаден од BV, LRS, TUV или еквивалентно меѓународно трето лице.

Производите се широко користени за стационарно складирање и интермодален транспорт.

Ги има следниве карактеристики:

1. Увоз на вентили со висок квалитет;

2. Напредна технологија на производство, опрема за фино производство и изводлив систем за осигурување на квалитет.

3. Може да биде компатибилен за разни комбинации со ЦПГ или други цилиндри за складирање на гасови и може да задоволи различни барања на клиентите.

4. Стандардни аголни арматури и рамка за контејнер, лесен транспорт

Технички карактеристики

17.4 mm дебелина на Wallидот Популарен тип за CNG

Модел бројSCS0825CS-40F-559SCS0925CS-40F-559SCS1025CS-40F-559SCS1125CS-40F-559SCS1225CS-40F-559SCS1225CS-20F-559
Количина на цилиндар8910111212
Работен притисок / MPa252525252525
Големина на цилиндар / ммOD559x17.4x10975OD559x17.4x10975OD559x17.4x10975OD559x17.4x10975OD559 * 17.4 * 10975OD559 * 17.4 * 5400
Челик тип4130X4130X4130X4130X4130X4130X
Работна температура-50-65 ℃-50-65 ℃-50-65 ℃-50-65 ℃-50-65 ℃-50-65 ℃
Тежина на опремата / Кг257522872131490342593702819632
Волумен на вода / М317.6819.8922.124.3126.5212.6
Волумен на гас за полнење / NM3556962656961765783533969
Вкупна тежина / Кг297303319736462397284299522467
Димензија на лизгање/приколка12192x2438x140012192x2438x189012192x2438x189012192x2438x189012192x2438x20006058x2438x2000

Тип на светло со дебелина на Wallидот од 14.8 mm за CNG

Модел бројSCS0825CS-40F-559SCS0925CS-40F-559SCS1025CS-40F-559SCS1125CS-40F-559SCS1225CS-40F-559SCS1225CS-20F-559
Количина на цилиндар8910111212
Работен притисок / MPa252525252525
Големина на цилиндар / ммOD559 * 14.8 * 11570OD559 * 14.8 * 11570OD559 * 14.8 * 11570OD559 * 14.8 * 11570OD559 * 14.8 * 11577OD559 * 14.8 * 4950
Челик тип30 CrMoLX30 CrMoLX30 CrMoLX30 CrMoLX30 CrMoLX30 CrMoLX
Работна температура-50-65 ℃-50-65 ℃-50-65 ℃-50-65 ℃-50-65 ℃-50-65 ℃
Тежина на опремата / Кг242402702029600321803476017580
Волумен на вода / М319.622.0524.526.9529.412.792
Волумен на гас за полнење / NM3617469457717848992614029
Вкупна тежина / Кг286503198135112382434137520480
Димензија на лизгање/приколка12192x2438x1400 (лизгање)12192x2438x1890 (лизгање)12192x2438x1890 (лизгање)12192x2438x1890 (лизгање)12192x2438x2000 (лизгање)6058x2438x2000 (лизгање)

Забелешка: 1. Податоците за волуменот на гасот за полнење, тежината на полнење и вкупната тежина се базираат на CNG. 2. Горенаведените спецификации се само за нашите типични типови. Поточни и детални параметри и технички цртежи се достапни на барање

Пакување и испорака

Лизгачката џамбо цевка може да се испрати како контејнер директно со сад за контејнер.

Извештај и сертификати

Лизгањата на џамбо цевки од ЦНГ се со извештај за тестирање од трети страни и детален извештај за фабриката. Извештајот за тест од трета страна вклучува тест за секој цилиндар и тест за затегнатоста на воздухот на пролизгувањето. Извештајот за фабриката ќе вклучува сертификат за квалитет, прирачник за упатства, извештај за тест за фабрика итн.

Референтен извештај за БВ:

Е-пошта[заштитена по е-пошта]за да добиете подетален примерок за тест извештај.

Често поставувани прашања
 • 01
  Како да се избере вистинскиот тип?

  Имаме постоечка листа на производи за да проверите и да изберете; Или, можете да ни кажете што ви е потребен медиум за полнење / работен притисок / капацитет на вода / апликација (стационарно складирање на земја или интермодален транспорт), тогаш ќе ви го препорачаме соодветниот модел за вас; Покрај тоа, Jumbo Tube Skid може да се прилагоди, па затоа можеме да разговараме за тоа доколку има некои посебни барања.

 • 02
  Какви сертификати имаме?

  Нашите џамбо цилиндри се произведени според ISO11120 / DOT / ASME стандардот и можеме да обезбедиме извештај за инспекција (сертификат) издаден од BV, LRS, TUV или еквивалентна меѓународна трета страна. Покрај тоа, нашите џамбо цилиндри може да бидат овластени од TPED, некои моделите на нашиот Jumbo Tube Skid се сертифицирани од ADR, а другите модели можат да бидат сертифицирани според барањата на клиентите.

 • 03
  Кои документи ќе бидат вклучени при испорака на стоката?

  Документи издадени од фабрика: Сертификат за квалитет / Упатство за употреба / Извештај за тест на фабрика итн. Доктори издадени од трето лице: Комплетен извештај за инспекција (Вклучувајќи физички својства, хемиски својства, извештаи за тест на притисок на вода, итн.)

 • 04
  Кои документи ќе бидат вклучени при испорака на стоката?

  Документи издадени од фабрика: Сертификат за квалитет / Упатство за употреба / Извештај за тест на фабрика итн. Документи издадени од трето лице: Комплетен извештај за инспекција (Вклучувајќи ги физичките својства, хемиските својства, извештаите за тестот на притисокот на водата, итн.)

Контактирајте нѐ