< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN
сите категории

ЦНГ Транспорт и складирање

Ти си тука : Дома>енергија>ЦНГ Транспорт и складирање

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Приколка за CNG Jамбо цевки

Применета технологија на блиско вртење, лесна структура и сигурна за безбедносно работење.

Структура со големи димензии, помалку вентили, цевки и споеви и помала опасност од истекување на гас.

Чистота во дизајнот и структурата и одржување на локацијата.

Лесно испуштање на остатоци од течност.

Опремен со гранки-цевки и додатоци, лесен за работа и одржување.

Помала тежина на целото возило, намалување на работата на тракторот и инвестициите.

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

Приколка за џамбо цевки SinoCleansky CNG се произведуваат според ISO11120, DOT или ASME, со извештај за инспекција (сертификат) издаден од BV, LRS, TUV или еквивалентно меѓународно трето лице.

Производите со предност во интермодалниот превоз за ЦНГ. Има заслуги за голем капацитет за складирање, висока ефикасност во транспортот и лесно пренесување.

Приколката HP џамбо цевка главно се состои од HP џамбо цевка со лизгање и шасија. Популарната големина на приколката е 40 стапки со шасија, а шасијата може да биде 3 триаксијална или 2 триаксијална.

Како комплетна единица, ние главно дизајнираме два вида приколка: едниот е тип на рамка наречен контејнер од џамбо цевка што може да се натовари и истовари од шасијата. Сертификатот за контејнер е достапен за нашиот контејнер за џамбо цевки. Другата е приколка од џамбо цевки од типот Завој, која лизгање и шасија се фиксирани заедно.

Технички карактеристики

17.4 mm дебелина на Wallидот Популарен тип за CNG

Модел бројSCS0825CS-40F-559SCS0925CS-40F-559SCS1025CS-40F-559SCS1125CS-40F-559SCS1225CS-40F-559SCS1225CS-20F-559
Количина на цилиндар8910111212
Работен притисок / MPa252525252525
Големина на цилиндар / ммOD559x17.4x10975OD559x17.4x10975OD559x17.4x10975OD559x17.4x10975OD559 * 17.4 * 10975OD559 * 17.4 * 5400
Челик тип4130X4130X4130X4130X4130X4130X
Работна температура-50-65 ℃-50-65 ℃-50-65 ℃-50-65 ℃-50-65 ℃-50-65 ℃
Тежина на опремата / Кг257522872131490342593702819632
Волумен на вода / М317.6819.8922.124.3126.5212.6
Волумен на гас за полнење / NM3556962656961765783533969
Вкупна тежина / Кг297303319736462397284299522467
Димензија на лизгање/приколка12192x2438x140012192x2438x189012192x2438x189012192x2438x189012192x2438x20006058x2438x2000

Тип на светло со дебелина на Wallидот од 14.8 mm за CNG

Модел бројSCS0825CS-40F-559SCS0925CS-40F-559SCS1025CS-40F-559SCS1125CS-40F-559SCS1225CS-40F-559SCS1225CS-20F-559
Количина на цилиндар8910111212
Работен притисок / MPa252525252525
Големина на цилиндар / ммOD559 * 14.8 * 11570OD559 * 14.8 * 11570OD559 * 14.8 * 11570OD559 * 14.8 * 11570OD559 * 14.8 * 11577OD559 * 14.8 * 4950
Челик тип30 CrMoLX30 CrMoLX30 CrMoLX30 CrMoLX30 CrMoLX30 CrMoLX
Работна температура-50-65 ℃-50-65 ℃-50-65 ℃-50-65 ℃-50-65 ℃-50-65 ℃
Тежина на опремата / Кг242402702029600321803476017580
Волумен на вода / М319.622.0524.526.9529.412.792
Волумен на гас за полнење / NM3617469457717848992614029
Вкупна тежина / Кг286503198135112382434137520480
Димензија на лизгање/приколка12192x2438x1400 (лизгање)12192x2438x1890 (лизгање)12192x2438x1890 (лизгање)12192x2438x1890 (лизгање)12192x2438x2000 (лизгање)6058x2438x2000 (лизгање)

Забелешка: 1. Податоците за волуменот на гасот за полнење, тежината на полнење и вкупната тежина се базираат на CNG. 2. Горенаведените спецификации се само за нашите типични типови. Поточни и детални параметри и технички цртежи се достапни на барање.

Пакување и испорака

Приколката џамбо цевка треба да се испрати како товар.

Контејнерите со џамбо цевки може да се испраќаат како ISO контејнер за резервоари.

Извештај и сертификати

Приколка за џамбо цевки со ЦНГ се испорачуваат со извештај за тестирање од трети страни и детален извештај за фабриката. Извештајот за тестирање на трети страни вклучува тест за секој цилиндар и тест за затегнатост на воздухот на пролизгувањето. Извештајот за фабриката ќе вклучува сертификат за квалитет, прирачник за упатства, извештај за механички и хемиски тестови итн.

Референтен извештај за БВ:

Е-пошта[заштитена по е-пошта]за да добиете подетален примерок за тест извештај.

Често поставувани прашања
 • 01
  Како да се избере вистинскиот тип?

  Имаме постоечка листа на производи за да проверите и да изберете; Или, можете да ни кажете што ви е потребен медиум за полнење / работен притисок / капацитет на вода, тогаш ќе ви препорачаме соодветен модел за вас; Освен тоа, приколката Jumbo Tube може да се прилагоди, па затоа можеме да разговараме за тоа ако има некои посебни барања.

 • 02
  Какви сертификати имаме?

  Нашите џамбо-цилиндри се произведени според ISO11120 / DOT / ASME стандардот и можеме да обезбедиме извештај за инспекција (сертификат) издаден од BV, LRS, TUV или еквивалентна меѓународна трета страна. Покрај тоа, нашите џамбо-цилиндри може да бидат заверени од TPED со Π марка, некои модели на нашиот Jumbo Tube Skid се овластени од ADR, а други модели можат да бидат овластени според барањата на клиентите.

 • 03
  Кои документи ќе бидат вклучени при испорака на стоката?

  Документи издадени од фабрика: Сертификат за квалитет / Упатство за употреба / Извештај за тест на фабрика итн. Доктори издадени од трето лице: Комплетен извештај за инспекција (Вклучувајќи физички својства, хемиски својства, извештаи за тест на притисок на вода, итн.)

Контактирајте нѐ