+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Цилиндер CNG / LNG за возила

Ти си тука : Дома>Производи>Цилиндер CNG / LNG за возила

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Цилиндричен цилиндер од типот I CNG

Стандард за производство: ISO11439, NZS5454, ECE R110.

ОД: 232мм, 273мм, 279мм, 325мм, 356мм, 406мм, итн.

WC: 20L --- 225L.

ВП: 20 МПА.

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

Компресиран природен гас (ЦНГ) е гориво што може да се користи наместо бензин, дизел гориво и пропан / ТНГ во возилата. Согорувањето на ЦНГ произведува помалку непожелни гасови отколку горивата споменати погоре. Светските власти ја промовираат неговата употреба затоа што помага да се намали загадувањето на преполните градски улици.

SinoCleansky обезбедува широк опсег на ЦГГ-челичен цилиндар од 20L до 225L со ISO11439, ECE R110, NZS5454 и др.

Нашата компанија има напредна опрема за производство, инспективен преглед и метод на тестирање, силни технички ресурси и квалификуван систем за управување. Целото производство и тестирање се врши под надзор на трета страна, со висок квалитет и разумни цени.

Технички карактеристики

Цилиндричен цилиндер од типот I CNG

стандард

тип

ISO11439 / ECER110

OD232-20L-20MPA

ISO11439 / ECER110

OD232-22L-20MPA

ISO11439 / ECER110

OD232-28L-20MPA

ISO11439 / ECER110

OD325-55L-20MPA

ISO11439 / ECER110

OD325-60L-20MPA

ISO11439 / ECER110

OD356-60L-20MPA

ISO11439 / ECER110

OD356-75L-20MPA

ISO11439 / ECER110

OD406-100L-20MPA

ISO11439 / ECER110

OD356-145L-20MPA

ISO11439 / ECER110

OD356-150L-20MPA

NZS5454

NZ232-22L-20MPA

NZS5454

NZ273-50L-20MPA

NZS5454

NZ325-55L-20MPA

NZS5454

NZ325-60L-20MPA

Пакување и испорака

Сите цилиндри ќе бидат спакувани со пластична мрежа за заштита на боење. И цилиндрите можат да бидат испорачани со палета, или лабави во контејнер врз основа на количината.

Извештај и сертификати

Цилиндрите се доставуваат со детален извештај за тестирање, вклучувајќи сертификат за трети страни како што се BV, SGS и слично, и извештај за фабрички тестови кои вклучуваат: Сертификација за квалитет, Хидростатски тест и др.

Референтен извештај:

Е-пошта [заштитена по е-пошта] за да добиете подетален примерок за тест извештај.

                                       

Често поставувани прашања
 • 01
  Која е суровината за овој вид цилиндар?

  Цилиндарот е произведен од челична цевка. Материјал како 30CrMo, 34CrMo4 итн.

 • 02
  Што е со пратката за овие цилиндри?

  Општо, цилиндрите ќе бидат испорачани од контејнер 20ft, ако без палета, количината на утовар е 276 парчиња за 325-60L, 165 парчиња за 356-75L.

 • 03
  Кој сертификат можете да го дадете?

  Можеме да обезбедиме сертификат од трета страна издаден од BV, SGS и слично, и извештај за фабрички тестови кои вклучуваат сертификација за квалитет, хидростатички тест и др.

 • 04
  Кои се вашите додатоци за производот?

  Можеме да обезбедиме кинески вентили и меѓународни вентили. И ние ќе обезбедиме список на вентили откако ќе биде потврден. Покрај тоа, пумпата е опционална. Можеме да обезбедиме пумпа Смит, пумпа Франс Криостар или без пумпа, цената е различна.

Контактирајте нѐ