+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Цилиндер CNG / LNG за возила

Ти си тука : Дома>Производи>Цилиндер CNG / LNG за возила

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

ЦНГ композитен цилиндер од типот II

Стандард за производство: ISO11439, ECE R110.

ОД: 325мм, 356мм, 406мм, итн.

WC: 50L-200L.

ВП: 20 МПА.

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

SinoCleansky обезбедува широк опсег цилиндар ЦНГ II кој е стаклено влакно целосно завиткан со челичен лагер, од 50L до 200L со ISO11439, ECE R110 и др.

Нашата компанија има напредна опрема за производство, инспективен преглед и метод на тестирање, силни технички ресурси и квалификуван систем за управување. Целото производство и тестирање се врши под надзор на трета страна. Ние би сакале да се обидеме најдобро што можеме да ви обезбедиме најконкурентна цена, навремено испорака, разумни услови за плаќање и прекрасна услуга по продажбата.

Технички карактеристики

ЦНГ композитен цилиндер од типот II

стандард

тип

ISO11439 / ECER110

CRP325-55L-20MPA

ISO11439 / ECER110

CRP325-60L-20MPA

ISO11439 / ECER110

CRP356-65L-20MPA

ISO11439 / ECER110

CRP356-75L-20MPA

ISO11439 / ECER110

CRP406-100L-20MPA

ISO11439 / ECER110

CRP356-145L-20MPA

Пакување и испорака

Сите цилиндри ќе бидат спакувани со пластична мрежа за заштита на боење. И цилиндрите можат да бидат испорачани со палета, или лабави во контејнер врз основа на количината.

Извештај и сертификати

Цилиндрите се доставуваат со детален извештај за тестирање, вклучувајќи сертификат за трети страни како што се BV, SGS и слично, и извештај за фабрички тестови кои вклучуваат: Сертификација за квалитет, Хидростатски тест и др.

Референтен извештај:

Е-пошта [заштитена по е-пошта] за да добиете подетален примерок за тест извештај.

                                       

Често поставувани прашања
 • 01
  Која е разликата помеѓу ЦНГ I и ЦНГ II?

  CNG I е челичен цилиндар за гас, а CNG II е челичен лагер обложен со стаклени влакна, тој е полесен од CNG I.

 • 02
  Што е со пратката за овие цилиндри?

  Општо, цилиндрите ќе бидат испорачани од контејнер 20ft, ако без палета, количината на утовар е 276 парчиња за 325-60L, 165 парчиња за 356-75L.

 • 03
  Кој сертификат можете да го дадете?

  Можеме да обезбедиме сертификат од трета страна издаден од BV, SGS и слично, и извештај за фабрички тестови кои вклучуваат сертификација за квалитет, хидростатички тест и др.

 • 04
  Кои се вашите додатоци за производот?

  Можеме да обезбедиме кинески вентили и меѓународни вентили. И ние ќе обезбедиме список на вентили откако ќе биде потврден. Покрај тоа, пумпата е опционална. Можеме да обезбедиме пумпа Смит, пумпа Франс Криостар или без пумпа, цената е различна.

Контактирајте нѐ