+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Цилиндер CNG / LNG за возила

Ти си тука : Дома>Производи>Цилиндер CNG / LNG за возила

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

ЦНГ композитен цилиндер од типот III

Стандард за производство: NGV2, ISO11119.

ОД: 373мм, 383мм итн.

WC: 80L-207L.

ВП: 25 МПА.

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

SinoCleansky обезбедува широк спектар на композитен цилиндар CNG III од 80L до 207L со ISO11119, NGV2 и слично, а работниот притисок е 25MPa.

Композитниот цилиндар CNG III е комплетно обвиткан со алуминиумски лагер, кога опсегот на возење и тежината на возилото се критични ограничувања, нашите ултра лесни композитни цилиндри од типот 3 се идеална опција. Ние би сакале да се обидеме најдобро што можеме да ви обезбедиме најконкурентна цена, навремено испорака, разумни услови за плаќање и прекрасна услуга по продажбата.

Тоа со следниве предности:

-Супер-безбедносен рекорд
-Докажана технологија
- Мала тежина (30% од челичен цилиндар)
-Добра отпорност на хемикалии
-Не е подложен на водство на водород
-Не е подложно на пукање од корозија на стрес
-Непречено и не протекува (лагер)
-Сакаат бесплатно
-Определување во сите амбиентални временски услови
-Брзо полнење
-Поголем волумен за истите надворешни димензии и помалку цилиндри потребни
-Потребни се помалку цевки, вентили, комплети за врски
-Подобра километража на бензинот

Технички карактеристики

ЦНГ композитен цилиндер од типот III

стандард

тип

NGV2

CRP373-80L-3600PSI

NGV2

CRP383-200L-3600PSI

Пакување и испорака

Сите цилиндри ќе бидат спакувани со пластична мрежа за заштита на боење. И цилиндрите можат да бидат испорачани со палета, или лабави во контејнер врз основа на количината.

Извештај и сертификати

Цилиндрите се доставуваат со детален извештај за тестирање, вклучувајќи сертификат за трети страни како што се BV, SGS и слично, и извештај за фабрички тестови кои вклучуваат: Сертификација за квалитет, Хидростатски тест и др.

Често поставувани прашања
 • 01
  Која е разликата помеѓу CNG I и CNG III?

  CNG I е челичен цилиндар за гас, а CNG III е алуминиумски лагер обложен со јаглеродни влакна, тој е околу 30% полесен од CNG I, но цената е многу повисока од CNG I.

 • 02
  Кој сертификат можете да го дадете?

  Можеме да обезбедиме сертификат од трета страна издаден од BV, SGS и слично, и извештај за фабрички тестови кои вклучуваат сертификација за квалитет, хидростатички тест и др.

Контактирајте нѐ