< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Заедничка опрема за гасови

Ти си тука : Дома>Индустриски гас>Заедничка опрема за гасови

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Криогени цилиндри

Технологија: високо-вакуумска повеќеслојна изолација

Апликација: складирање и транспорт на LOX, LIN, LAR, LCO2, LNG

Стандард: DOT-4L, EN1251, GB24159, ASME , и други меѓународни стандарди

Супер изолација со високи перформанси

Минимална загуба на пареа на производ

Практично складирање и транспорт

Прилагодените калеми за испарување обезбедуваат постојан проток на бензинот

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

СиноКлеанскиКриогениот цилиндар е вид на висок вакуум повеќеслоен топлински изолационен отстранлив криогенски течен сад што може да се примени за складирање, транспорт на производи со течен гас (течен кислород, течен аргон, течен азот, течен јаглерод диоксид и N2O).

Во исто време, квалитетот на цилиндрите може ефикасно да се гарантира со карактеристики на безбедност, сигурност, практичност во работењето, висок капацитет на полнење на гас и можност за повторно полнење.

Технички карактеристики

Стандарди за производство: DOT-4L, EN1251, GB (кинески стандард) итн.

Капацитет на вода: 175 L - 500L

Работен притисок: 1.37Mpa, 2.02Mpa, 2.4Mpa, 2.84Mpa итн.

Типични типови (вертикални):

стандард

тип

GB24159

DPL452-175-1.37 Mpa

GB24159

DPL452-195-1.37 Mpa

GB24159

DPL450-210-1.37 Mpa

GB24159

DPL450-175-2.02 Mpa

GB24159

DPL450-195-2.02 Mpa

GB24159

DPL450-210-2.02 Mpa

EN1251

EN160HP (175L-2.4 Mpa)

EN1251

EN180HP (197L-2.4 Mpa)

EN1251

EN200HP (216L-2.4 Mpa)

ДОТ-4Л

CT160HP (175L-2.02Mpa)

ДОТ-4Л

CT180HP (195L-2.02Mpa)

ДОТ-4Л

CT200HP (205L-2.02Mpa)

ДОТ-4Л

CT240HP (250L-2.02Mpa)

Типични типови (вертикални):

стандард

тип

GB24159

DPL700-450-1.59 Mpa

GB24159

DPW650-499-1.59Mpa

GB24159

DPL700-500-1.59Mpa

GB24159

DPW650-499-2.5Mpa

GB24159

DPW650-500-2.4Mpa

GB24159

DPL700-500-2.88Mpa

GB24159

DPL700-500-3.5Mpa

Пакување и испорака

Сите цилиндри ќе бидат преполни со пластична фолија или картон или дрвени кутии за заштита на површината. И цилиндрите може да се испорачаат со палета, или да се лабават во контејнер.

Извештај и сертификати

Цилиндрите се испорачуваат со детален извештај за фабрички тестови. Извештајот за фабриката SinoCleansky ги прикажува сите тестови потребни од GB24159, кои вклучуваат: тест за хемиски состав, радиографска инспекција, итн.

Референтен извештај:

Е-пошта[заштитена по е-пошта]за да добиете подетален примерок за тест извештај.

Често поставувани прашања
 • 01
  Што е со пратката за овие цилиндри?

  За популарни типови како DPL450-175L / 195L / 210L фрлачи со житарка, обично тие ќе бидат испраќани од садот 20ft, количината на товарење е околу 50 парчиња.

 • 02
  Што е со времето за испорака на овој вид цилиндар?

  За количина на контејнер од 20 метри, обично се потребни 4-6 недели да се заврши производството. Но, ако има залихи, тогаш времето на испорака може да биде околу 2 до 3 недели.

 • 03
  Дали има рамка и тркала на располагање?

  Да, можеме да обезбедиме рамка и тркала.

Контактирајте нѐ