< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Заедничка опрема за гасови

Ти си тука : Дома>Индустриски гас>Заедничка опрема за гасови

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Бесшевен гас цилиндер за алуминиум со HP

Материјал: алуминиумска легура со висока цврстина 6061.

Внатрешни третмани: отпорност на корозија.

Тежина: 40% намалување на тежината од челичните цилиндри.

Широк опсег:

Надворешен дијаметар: 89мм - 250мм

Вода капацитет: 0.5L - 50L

Работен притисок: 12.4MPa, 13.9MPa, 15MPa, 15.4MPa, 20MPa, итн.

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

СиноКлеански обезбедете широк спектар на беспрекорен цилиндер за алуминиум со висок притисок кој главно се произведува според ISO7866, EN1975, DOT-3AL и GB11640 стандард. Водниот капацитет е од 2L до 50L, работен притисок главно вклучува 12.4MPa, 13.9MPa, 15MPa, 15.4MPa и 20MPa, а апликациските области опфаќаат индустриски, медицински, пијалоци и др.

Алуминиумските цилиндри Синокленски се лесни, отпорни на корозија алтернатива на конвенционалните челични цилиндри, комбинирајќи драматично заштеда на тежина со проширена испорака на цилиндрите на гас и исклучителна сила и издржливост.

Технички карактеристики

Изработен стандард: GB11640, ISO7866, EN1975 и ДОТ-3АЛ итн.

Надворешен дијаметар: 89мм - 250мм

Вода капацитет: 0.5L - 50L

Работен притисок: 12.4MPa, 13.9MPa, 15MPa, 15.4MPa, 20MPa, итн.

Главни производи за медицински кислород:

стандард

тип

Надворешен дијаметар

Вода капацитет

Работен притисок

EN1975

EN111mm-2.0L-20MPa

111 mm

2 L

20 MPa

EN1975

EN203mm-12.0L-15MPA

203 mm

12 L

15 MPa

EN1975

EN250-50.0L-20MPA

250 mm

50 L

20 MPa

ДОТ-3АЛ

M009

111 mm

1.7 L

2015Пси

ДОТ-3АЛ

MD15

111 mm

2.8 L

2015Пси

ДОТ-3АЛ

ME24

111 mm

4.6 L

2015Пси

ДОТ-3АЛ

M060

184 mm

10.7 L

2219Пси

ДОТ-3АЛ

M122

203 mm

21.4 L

2219Пси

Главни производи за пијалок јаглерод диоксид (CO2)

стандард

тип

Надворешен дијаметар

Вода капацитет

Работен притисок

ДОТ-3АЛ

LWH203-13.4L-12.4MPa (C020 / B20)

203 mm

13.4 L

12.4 MPa

EN1975

LWH204-13.4L-20MPa

204 mm

13.4 L

20 MPa

Главни производи за индустриски гас:

стандард

тип

Надворешен дијаметар

Вода капацитет

Работен притисок

EN1975 / ISO7866

159-10L-15MPa

159 mm

10 L

15 MPa

EN1975 / ISO7866

203-20L-15MPa

203 mm

20 L

15 MPa

EN1975 / ISO7866

232-30L-15MPa

232 mm

30 L

15 MPa

EN1975 / ISO7866

250-50L-15MPa

250 mm

50 L

15 MPa

EN1975 / ISO7866

204-20L-20MPa

204 mm

20 L

20 MPa

EN1975

250-50L-20MPa

250 mm

50 L

20 MPa

ДОТ-3АЛ

250-46.4L-2219Пси

250 mm

46.4 L

2219Пси

Пакување и испорака

Цилиндрите можат да бидат спакувани со картонска кутија секој цилиндар, со палета или без палета во контејнер, 20ft или 40ft.

Извештај и сертификати

Цилиндрите се со детален извештај за тестот, вклучувајќи извештај за фабрички тестови, извештај за хидрауличен тест report извештај за тестирање на трети лица итн.

Референтен извештај за БВ:

Е-пошта [заштитена по е-пошта] за да добиете подетален примерок за тест извештај.

                                       

Често поставувани прашања
 • 01
  Која е суровината на алуминиумскиот цилиндер?

  Беспрекорен гас цилиндер HP алуминиум е произведен од алуминиумска легура со голема јачина 6061.

 • 02
  2. Што е со популарното поле со користење на овој вид цилиндар?

  Бесплатен гас цилиндер HP алуминиум се користи во области како што се индустриски, медицински, пијалоци и др.

 • 03
  Што е со времето за испорака на овој вид цилиндар?

  Обично, потребни се 4-6 недели за да се заврши производството.

Контактирајте нѐ