< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Заедничка опрема за гасови

Ти си тука : Дома>Индустриски гас>Заедничка опрема за гасови

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Бесшевен челичен цилиндер на HP

Голем rвон на водата.

Јасен печат, добри перформанси.

Многу видови на вентил и капачиња.

Аплициран за кислород, азот, аргон, CO2 итн.

ISO9809, TPED, DOT стандард, итн.

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

SinoCleansky ги обезбедува сите видови челичен цилиндер за гас. Нашите производи се произведуваат според GB5099, ISO9809, EN ISO9809 (TPED), DOT-3AA и други меѓународни стандарди. Ние обезбедиме трети лица извештаи за тестирање за нашите цилиндри, како што се TUV, Регистарот на Лојд, ДНВ, итн.

Цилиндрите SinoCleansky широко се користат за кислород (O2), азот (N2), аргон (Ar), јаглерод диоксид (CO2), хелиум (тој), азотен оксид (N2O), водород (H2) и така натаму, што опфаќа индустриски, противпожарна, енергетска, медицинска, градска градба и други сектори.

Технички карактеристики

Производство на производство: GB5099, ISO9809, EN ISO9809 (TPED), ДОТ-3AA

Вода капацитет: 0.5L - 200L

Работен притисок: 15Mpa, 20Mpa, 23Mpa, 30Mpa

Надворешен дијаметар: 108мм - 406мм итн

Индустриска цилиндар за гас и медицински цилиндар

стандард

тип

Надворешен дијаметар

Вода капацитет

Работен притисок

GB5099 / ISO9809

WMA140-15-10L

140 mm

10 L

15 MPa

GB5099 / ISO9809

WMA219-15-40L

219 mm

40 L

15 MPa

GB5099 / ISO9809

WMA232-15-47L

232 mm

47 L

15 MPa

EN ISO9809

OD232-20-50L

232 mm

50 L

20 MPa

EN ISO9809

OD229-30-50L

229 mm

50 L

30 MPa

ДОТ-3АА

20CF (MC10)

133 mm

3.6 L

2015 psi

ДОТ-3АА

40CF (B40)

178 mm

7.8 L

2015 psi

ДОТ-3АА

225CF

229 mm

43.3 L

2015 psi 

Популарен цилиндер со пробивање на биллет

стандард

тип

Надворешен дијаметар

Вода капацитет

Работен притисок

ISO9809

OD229-20-40L

229 mm

40 L

20 MPa

ISO9809

OD229-20-50L

229 mm

50 L

20 MPa

EN ISO9809

OD232-23-47L

232 мм

47 Л.

23 MPa

ISO9809

OD229-30-50L

229 mm

50 L

30 MPa

EN ISO9809

OD267-20-80L

267mm

80L

20 MPa

ISO9809

OD267-30-80L

267mm

80L

30 MPa

Противпожарен цилиндер за гас (CO2)

стандард

тип

Надворешен дијаметар

Вода капацитет

Работен притисок

GB5099

WZA267-15-68L / 67.5L

267 mm

67.5 л / 68 л

15 Mpa

EN ISO9809

OD267-15-68L / 67.5L

267 mm

67.5 л / 68 л

15 Mpa

EN ISO9809

OD267-20-68L

267 mm

68 L

20 Mpa

EN ISO9809

OD267-30-68L

267 mm

68L

30 Mpa

EN ISO9809

OD267-20-80L

267 mm

80L

20 Mpa

EN ISO9809

OD267-30-80L

267 mm

80L

30 MpaПакување и испорака

Сите цилиндри ќе бидат преполни со пластична мрежа за заштита на сликањето. И цилиндрите може да се испорачаат со палета, или да се лабават во контејнер.  

Извештај и сертификати

Цилиндрите се испорачуваат со детален извештај за тестот, вклучувајќи извештај за фабрички тестови и хидростатски тест.

Извештајот за фабриката SinoCleansky ги прикажува сите тестови потребни од ISO9809 std, кои вклучуваат: Тест за хемиски состав; Физички тестови како тест на затегнување на истегнување; Тест на јачина на принос, тест за вредност на влијанието; Тест на рафал итн.

Референтен извештај за БВ:

Е-пошта [заштитена по е-пошта] за да добиете подетален примерок за тест извештај.

                                       

Често поставувани прашања
 • 01
  Што е со суровината на HP Бесшевниот челичен гасен цилиндер?

  Суровината главно вклучува 37Mn / 34CrMo4 / 30CrMo и челична палка / челична цевка.

 • 02
  Што е со пратката за овие цилиндри?

  Општо, цилиндрите ќе се испорачуваат со контејнер 20-ти, ако без палета, количината на товар е 1400 парчиња за 10L, 480 парчиња за 40L, 410 парчиња за 47L и 245 парчиња за 68L.

 • 03
  Што е со популарното поле користејќи го овој вид цилиндар?

  Нашите цилиндри им служат на клиентите низ целиот свет, вклучувајќи ги и фабриките за гас, дистрибутерите на гас и така натаму, широко користени за индустриски, противпожарни, медицински, итн.

Контактирајте нѐ