< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN
сите категории

За нас

Ти си тука : Дома>За нас>Профил на компанијата

За нас

ЗА СИНОЦЛАНСКИ

Пекинг SinoCleansky Technologies Corp е професионална компанија за гасна опрема со експертиза во индустриски гас, енергија, медицина, заварување, противпожарна и други апликации, која нуди едношалтерско решение со широк спектар на цилиндри за гас, контејнер со џамбо цевки, криогена опрема и сл. како и прилагодена услуга.

Скокање / контејнер / приколка за џамбо цевки
Inoамбо цилиндерот SinoCleansky се произведува според ISO11120, DOT стандард, со сертификат TPED & ADR и извештај за тест BV. Лизгањата / контејнерите / приколките се широко користени за складирање и транспорт на гас, вклучително и ЦПГ, водород, азот, аргон, хелиум, воздух и други видови индустриски гасови.

Контејнер за резервоар ИСО T75 & T50
Резервоарот за SinoCleansky ISO се произведува според EN13530, ASME стандардот, со сертификат за регистрирање на Lloyd.

T75 ISO резервоарите се за LIN, LAr, LOX, LN2O, LCO2 и LNG и T50 ISO резервоар за течен амонијак, ладилници, LPG, CL2, LSO2 и други гасови. Со висока технологија, резервоарот ISO SinoCleansky има добри перформанси на изолација за да обезбеди помала загуба за време на транспортот.

Опрема за гас SinoCleansky:
Цилиндри со висок притисок на гас, вклучително челик, алуминиум и композитни цилиндри;

Заварени цилиндри за течен хлор, FM200, ацетилен, итн .;

Криогенски цилиндри, цистерни, камиони-цистерни, ИСО-тенкови;

Цилиндри и опрема за ЦНГ и ЛНГ;

Инженерски решенија на SinoCleansky: 
За професионални клиенти на Mini LNG, сателитска станица LCNG, прочистување N2, ракување со пакуван гас и слично, SinoCleanky го зема своето индустриско искуство и технолошка експертиза за да обезбеди одлични прилагодени технички решенија. 

Опремата за гас SinoCleansky е во согласност со најстрогите меѓународни стандарди, одобрени и заверени од меѓународни инспекциски органи кои обезбедуваат долгорочна безбедна и добра употреба, со добра репутација во индустријата.
www.sinocleansky.com
е-пошта: [заштитена по е-пошта]

НАШАТА ИСТОРИЈА


2006

2006

                                                       

СиноКлеански: Роден со мисијата да го направиме нашето небо почисто! Посветен на NGV пазарот со снабдување на основниот дел од системот за конверзија NGV: ЦНГ цилиндри, и тип I и тип II.

                                                       

2007

2007

                                                       

Проширено на пазарите во индустриски гасови, со широк спектар на челични цилиндри со висок притисок за кислород, азот, аргон, јаглерод диоксид и др.

                                                       

2008

2008

                                                       

Цилиндрите CNG на СиноКлеански освои добар пазар во Тајланд, Сингапур, Мејмар, Пакистан, Бангладеш и други земји од Средна Азија, Средниот исток, Африка и др. Клиентите се од ОЕМ и од пост-пазарот.

                                                       

2009

2009

                                                       

Лансирани криогени цилиндри успешно, со сертификати DOT и EN.

                                                       

2010

2010

                                                       

За да го дадете најдоброто решение за транспорт и складирање на ЦНГ, контејнерите и приколките на inoамбо цевководите на Синоклеански CNG влегоа на пазарите во Југоисточна Азија и Африка.

                                                       

2011

2011

                                                       

ЛНГ цилиндар за лансирање на возило;

                                                       

2012

2012

                                                       

SinoCleansky обезбедува широк спектар на цилиндри и резервоари за гас за пазари на природен гас и индустриски гасови.

                                                       

Изложено на шоуто АНГВА Мексико и освои добри одговори на пазарот.

2013

2013

                                                       

Над еден милион парчиња гасни цилиндри испорачани на прекуокеанскиот пазар, обележје во историјата на СиноКлеански.

                                                       

2014

2014

                                                       

Покрај цилиндрите и резервоарите за гас, SinoCleansky нуди и целосно решение за компресија, транспорт, обработка и складирање на ЦНГ, заедно со нашите кинески партнери.

                                                       

2015

2015

                                                       

SinoCleansky има долгогодишна соработка со врвните инспекциски контроли на трети лица, вклучително. TUV, SGS, BV, LRS и слично, со цел да ги увериме нашите клиенти со квалитетен звук и најдобра услуга.

                                                       

2016

2016

                                                       

Започна првата интернет-продавница со цилиндри и резервоари за гас во светот: www.buycylinder.com

                                                       

2017

2017

                                                       

Седиштето СиноКлеански се пресели во Вангџинг Сохо, највисоката зграда во Пекинг.

                                                       

2018

2018

                                                       

Првата мини-ЛНГ фабрика поставена со лизгање и тест платформа во функција на SinoCleansky.

                                                       

2019

2019

                                                       

Нов почеток на СиноКлеански, чија цел е осум индустрии:

                                                       

Енергетска опрема, централа Mini-LNG, NGV, индустриски гасови, заварување и сечење, противпожарна, медицинска и третман на вода.

2006

                                                       

СиноКлеански: Роден со мисијата да го направиме нашето небо почисто! Посветен на NGV пазарот со снабдување на основниот дел од системот за конверзија NGV: ЦНГ цилиндри, и тип I и тип II.