< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Криогени цилиндри

Ти си тука : Дома>Производи>Криогени цилиндри

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +
Криогени цилиндри

Заварениот изолиран цилиндер е вид на вакумиран, повеќеслоен термоизолаторски течен сад кој може да се отстрани, да се складира, да се транспортира течни гасни производи (течен кислород, течен аргон, течен азот, течен јаглерод диоксид и N2O ако се наплаќа од криогени цилиндри со висок притисок). Во исто време, квалитетот на цилиндрите може ефикасно да се гарантира со карактеристики на безбедност, сигурност, практичност во работењето, висок капацитет на полнење на гас и можност за повторно полнење.

 • Мега цилиндар 450L ~ 500L

  SinoCleansky обезбедува повеќе видови на мега криогени цилиндар. Главните типови вклучувајќи 450L и 500L со работен притисок 1.59MPA / 2.88MPA / 3.5MPA и др ...

 • GB стандарден фластер со Dewar

  Стандарден SinoCleansky GB стандард Dewar Flask е вид на високо-слојно повлечен криогеничен течен сад со изолација на повеќеслојни топлинско-изолациски изолации, што може да се применат за чување, транспорт на производи со течен гас ...

 • Стандардна колба со Dewar

  SinoCleansky EN стандард Dewar Flask се одликува со напредна технологија со висока слој на вакуумски изолации на топлинско-изолацијата, која обезбедува високи термички перформанси, продолжено време на задржување, ниски трошоци за животниот циклус и ...

 • Форма на ДОТА стандард

  Усвојува висок вакуумски повеќеслоен метод на изолација на ликвидација и го помина ДОТ сертификатот, така што квалитетот на цилиндрите може ефикасно да се гарантира со карактеристики на безбедност ...