+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Криогени цилиндри

Ти си тука : Дома>Производи>Криогени цилиндри

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Форма на ДОТА стандард

Стандарди за производство: DOT-4L, EN1251, GB (кинески стандард), итн.

Капацитет на вода: 175 L - 500L

Работен притисок: 1.38Mpa, 2.02Mpa, 2.3Mpa, 2.4Mpa, 2.84Mpa итн.

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

СиноКлеанскиснабдувајте повеќе типови висококвалитетна DOT стандардна колба од Dewar.

Усвојува висок вакуумски повеќеслоен метод на изолација на ликвидација и има положено ДОТ сертификација, така што квалитетот на цилиндрите може ефикасно да се гарантира со карактеристики на безбедност, сигурност, практичност при работа, висок капацитет на полнење на гас и можност за полнење.

Технички карактеристики

Форма на ДОТА стандард

стандард

тип

Надворешен дијаметар

Вода капацитет

Работен притисок

ДОТ-4Л

CT160HP (175L-2.02Mpa)

508 mm

175 L

2.02Mpa

ДОТ-4Л

CT180HP (195L-2.02Mpa)

508 mm

195 L

2.02Mpa

ДОТ-4Л

CT200HP (205L-2.02Mpa)

508 mm

205 L

2.02Mpa

ДОТ-4Л

CT240HP (250L-2.02Mpa)

508 mm

250 Л.

2.02Mpa

Пакување и испорака

Сите цилиндри ќе бидат преполни со пластична фолија или картон или дрвени кутии за заштита на површината. И цилиндрите може да се испорачаат со палета, или да се лабават во контејнер.

Извештај и сертификати

Цилиндрите се доставуваат со детален извештај за фабрички тестови. Извештајот за фабриката на SinoCleansky ги прикажува сите тестови што ги бара GB24159 std, кои вклучуваат: тест за хемиски состав, радиографска инспекција и сл. И, исто така, вклучително и извештај за тестирање од трета страна.

Референтен извештај:

Е-пошта[заштитена по е-пошта]за да добиете подетален примерок за тест извештај.

Често поставувани прашања
 • 01
  Што е со пратката за овие цилиндри?

  За популарни типови како DPL450-175L / 195L / 210L шишиња од тишина, обично тие ќе бидат испорачувани од контејнер 20ft, количината на товарење е околу 40 до 50 парчиња.

 • 02
  Која е разликата помеѓу различните стандарди на производство?

  Стандардот GB е главно прифатен од клиенти од Средниот исток, Југоисточна Азија, Јужна Азија, Русија, Украина итн., Додека стандардот EN и DOT обично се применува на европскиот пазар и пазарот на Јужна Америка.

 • 03
  Што е со условите на гаранцијата?

  Овој производ и деловите според датумот на набавка на фактурата можат да уживаат во гарантната услуга од 12 месеци (проблеми со вакуум 36 месеци)

Контактирајте нѐ