+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Криогени цилиндри

Ти си тука : Дома>Производи>Криогени цилиндри

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Стандардна колба со Dewar

Стандарди за производство: DOT-4L, EN1251, GB (кинески стандард), итн.

Капацитет на вода: 175 L - 500L

Работен притисок: 1.38Mpa, 2.02Mpa, 2.3Mpa, 2.4Mpa, 2.84Mpa итн.

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

СиноКлеанскиEN стандардот Dewar Flask има напредна високо-вакуумска повеќеслојна топлинско-изолациска технологија, која обезбедува високи термички перформанси, продолжено време на задржување, ниски трошоци за животниот циклус и мала тежина за намалена оперативна и инсталациска цена.

Во меѓувреме, тој помина CE сертификација. Оваа гарантира универзална употреба на европскиот пазар.

EN стандардот Dewar Flask може да се користи за течен кислород, течен аргон, течен азот, течен јаглерод диоксид и така натаму, што опфаќа области како што се медицински, храна, заварување и сечење итн.

Технички карактеристики

Стандардна колба со Dewar

стандард

тип

Надворешен дијаметар

Вода капацитет

Работен притисок

EN1251

EN160HP (175L-2.4 Mpa)

508 mm

175 L

2.4 Mpa

EN1251

EN180HP (197L-2.4 Mpa)

508 mm

197 L

2.4 Mpa

EN1251

EN200HP (216L-2.4 Mpa)

508 mm

216 L

2.4 Mpa

Пакување и испорака

Сите цилиндри ќе бидат преполни со пластична фолија или картон или дрвени кутии за заштита на површината. И цилиндрите може да се испорачаат со палета, или да се лабават во контејнер.

Извештај и сертификати

Цилиндрите се доставуваат со детален извештај за фабрички тестови. Извештајот за фабриката на SinoCleansky ги прикажува сите тестови што ги бара GB24159 std, кои вклучуваат: тест за хемиски состав, радиографска инспекција и сл. И, исто така, вклучително и извештај за тестирање од трета страна.

Референтен извештај:

Е-пошта[заштитена по е-пошта]за да добиете подетален примерок за тест извештај.

Често поставувани прашања
 • 01
  Што е со пратката за овие цилиндри?

  За популарни типови како DPL450-175L / 195L / 210L шишиња од тишина, обично тие ќе бидат испорачувани од контејнер 20ft, количината на товарење е околу 40 до 50 парчиња.

 • 02
  Која е разликата помеѓу различните стандарди на производство?

  Стандардот GB е главно прифатен од клиенти од Средниот исток, Југоисточна Азија, Јужна Азија, Русија, Украина итн., Додека стандардот EN и DOT обично се применува на европскиот пазар и пазарот на Јужна Америка.

 • 03
  Што е со условите на гаранцијата?

  Овој производ и деловите според датумот на набавка на фактурата можат да уживаат во гарантната услуга од 12 месеци (проблеми со вакуум 36 месеци).

Контактирајте нѐ