+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Криогени цилиндри

Ти си тука : Дома>Производи>Криогени цилиндри

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

GB стандарден фластер со Dewar

Стандарди за производство: DOT-4L, EN1251, GB (кинески стандард), итн.

Капацитет на вода: 175 L - 500L

Работен притисок: 1.38Mpa, 2.02Mpa, 2.3Mpa, 2.84Mpa итн.

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

СиноКлеанскиGB стандард Dewar Flask е вид на високо вакуумски извлечен, повеќеслоен топлински изолационен сад за отстранување на криогени течности, кој може да се примени за складирање, транспорт на производи со течен гас (течен кислород, течен аргон, течен азот, течен јаглерод диоксид и N2O доколку е наполнет од криогените цилиндри под висок притисок).

GB стандардната Dewar Flask е широко прифатена од клиенти од Средниот исток, Југоисточна Азија, Јужна Азија, ЗНД, итн.

1567131470104253

Технички карактеристики

GB стандарден фластер со Dewar

стандард

тип

Надворешен дијаметар

Вода капацитет

Работен притисок

GB24159

DPL450-175L-1.38MPA

508 mm

175 L

1.38 MPA

GB24159

DPL450-195L-1.38MPA

508 mm

195 L

1.38 MPA

GB24159

DPL450-210L-1.38MPA

508 mm

210 L

1.38 MPA

GB24159

DPL450-175L-2.3MPA

508 mm

175 L

2.3 MPA

GB24159

DPL450-195L-2.3MPA

508 mm

195 L

2.3 MPA

GB24159

DPL450-210L-2.3MPA

508 mm

210 L

2.3 MPA

Пакување и испорака

Сите цилиндри ќе бидат преполни со пластична фолија или картон или дрвени кутии за заштита на површината. И цилиндрите може да се испорачаат со палета, или да се лабават во контејнер.

1567130017609671

Извештај и сертификати

Цилиндрите се испорачуваат со детален извештај за фабрички тестови. Извештајот за фабриката SinoCleansky ги прикажува сите тестови потребни од GB24159, кои вклучуваат: тест за хемиски состав, радиографска инспекција, итн.

Референтен извештај:

Е-пошта[заштитена по е-пошта]за да добиете подетален примерок за тест извештај.

Често поставувани прашања
 • 01
  Што е со пратката за овие цилиндри?

  За популарни типови како DPL450-175L / 195L / 210L фрлачи со житарка, обично тие ќе бидат испраќани од садот 20ft, количината на товарење е околу 50 парчиња.

 • 02
  Што е со времето за испорака на овој вид цилиндар?

  За количина на контејнер од 20 метри, обично се потребни 4-6 недели да се заврши производството. Но, ако има залихи, тогаш времето на испорака може да биде околу 2 до 3 недели.

 • 03
  Дали има рамка и тркала на располагање?

  Да, можеме да обезбедиме рамка и тркала.

Контактирајте нѐ