+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Криогени цилиндри

Ти си тука : Дома>Производи>Криогени цилиндри

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Мега цилиндар 450L ~ 500L

Прилагодено куќиште за модел

Тип број: DPL700-500-1.59Mpa

Стандард за производство: GB24159

Капацитет на вода: 500L

Работен притисок: 1.59Mpa

Медиум за полнење: LOX / LIN / LAr

Испарување: N30Nm3 / ч

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

СиноКлеанскиобезбедува повеќе видови на мега криоген цилиндар. Главните видови, вклучувајќи 450L и 500L со работен притисок 1.59MPA / 2.88MPA / 3.5MPA итн.

Покрај тоа, прилагодената услуга е достапна на барање.

Технички карактеристики

Мега криоген цилиндар 450L-500L

стандард

тип

Вода капацитет

Работен притисок

GB24159

DPL700-450-1.59Mpa

450 L

1.59 MPA

GB24159

DPW650-499-1.59Mpa

499 L

1.59 MPA

GB24159

DPL700-500-1.59Mpa

500 L

1.59 MPA

GB24159

DPW650-499-2.5Mpa

499 L

2.5 MPA

GB24159

DPW650-500-2.4Mpa

500 L

2.4 MPA

GB24159

DPL700-500-2.88Mpa

500 L

2.88 MPA

GB24159

DPL700-500-3.5Mpa

500L

3.5 MPA

Пакување и испорака

Сите цилиндри ќе бидат спакувани со пластичен филм или картон или дрвени кутии за заштита на површината. И цилиндрите може да се доставуваат директно или со палета, или лабаво во контејнер.

Извештај и сертификати

Цилиндрите се испорачуваат со детален извештај за фабрички тестови. Извештајот за фабриката SinoCleansky ги прикажува сите тестови потребни од GB24159, кои вклучуваат: тест за хемиски состав, радиографска инспекција, итн.

Референтен извештај:

Е-пошта[заштитена по е-пошта]за да добиете подетален примерок за тест извештај.

Често поставувани прашања
 • 01
  Што е со пратката за овие цилиндри?

  За мега криогените цилиндри, количината на вчитување е 24 парчиња / 20GP.

 • 02
  Што е со времето за испорака на овој вид цилиндар?

  За количина на контејнер од 20ft, обично се потребни 35-60 дена да се заврши производството, врз основа на дизајнот на барање на клиентот.

 • 03
  Дали има рамка и тркала на располагање?

  Да, можеме да обезбедиме рамка и тркала.

Контактирајте нѐ