+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Контејнер за криогени ISO ISO резервоари

Ти си тука : Дома>Производи>Контејнер за криогени ISO ISO резервоари

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

T50 ISO резервоар

Широк спектар на медиум за полнење, вклучително R22, R124, R12, R21.

R152A, R40, R114, R12B1, R142B, R500, R134A, пропен.

Етилен, ТНГ, хлор (CL2), LSO2, NH3 и така натаму.

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Често поставувани прашања

ОПИС

СиноКлеански интермодалните контејнери се произведуваат според GB150, ASME и други меѓународни стандарди, со печат U2, сертификат BV CSC, сертификат BV и сертификат CCS.

Резервоарите SinoCleansky T50 ISO покриваат широк спектар на медиум за полнење, вклучително R22, R124, R12, R21, R152A, R40, R114, R12B1, R142B, R500, R134A, пропен, етилен, LPG, хлор (CL2), LSO2, NH3 и така натаму.

Технички карактеристики

T50 ISO резервоар

стандард

Тип број

Пополнување медиум

Работен притисок

Вода капацитет

материјал

ASME

TCSCS-K25L (T50-20FT-13.8BAR)

R134A

1.38mpa

24.9

SA612

ASME

TCSCS-F25A (T50-20FT-22BAR)

NH3

2.2mpa

24.72

SA612

ASME

TCSCS-K25H (T50-20FT-27.5BAR)

R125

2.75mpa

24.53

SA612

ASME

TCSCS-F48A (T50-20FT-22BAR)

NH3 / ТНГ

1.8mpa

48

SA612

GB

TCSCS-20WR (T50-20FT-)

LSO2

1.03

21

Q345R

Пакување и испорака

Контејнерот е со број на контејнер и се испраќа директно.

Често поставувани прашања
 • 01
  Како да го изберете вистинскиот производ?

  Pls ги означуваат параметрите на контејнерот што ви треба, вклучен стандард за производство, работен притисок, медиум за полнење (само еден вид медиум или различен медиум), pls, исто така, ја означуваат потребната количина.

 • 02
  Каков вид на медиум може да се чува?

  ТНГ, хлор (CL2), LSO2, NH3 и така натаму.

 • 03
  Каков производствен стандард и сертификат можете да ги обезбедите?

  Стандард за производство со EN, ASME, GB и ние исто така обезбедуваме BV CSC сертификат и CCS сертификат.

Контактирајте нѐ