+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Контејнер за криогени ISO ISO резервоари

Ти си тука : Дома>Производи>Контејнер за криогени ISO ISO резервоари

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

T75 ISO резервоар

Технологија: високо-вакуумска повеќеслојна изолација.

Апликација: складирање и транспорт на LOX, LN2, LAr, LCO2, LN2O, LNG.

Стандард: GB150, EN13530, ASME и други меѓународни стандарди.

Регистриран CSC сертификат за регистрација на LIoyd, сертификат за БВ и сертификат за CCS.

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

СиноКлеански интермодалните контејнери се произведуваат според GB150, EN13530, ASME и други меѓународни стандарди, со сертификат за регистрирање на регистарскиот центар на LIoyd, БВ сертификат и сертификат за CCS и нудат груба, издржлива конструкција со високо ефикасен систем за изолација за максимално време на задржување.

Стоката е широко користена за транспорт на криогени рефусни течности - азот, кислород, аргон и јаглерод диоксид, LNG & LN2O - ширум светот со брод, железница или пат. Нашите ISO контејнери се достапни во широк спектар на работни притисоци од 0.8-2.4MPa.

Технички карактеристики

T75 ISO резервоар

стандард

Тип број

Пополнување медиум

Работен притисок

Вода капацитет

материјал

Внатрешен / надворешен брод

GB

GXSCS-A22B (T75-20FT-22BAR)

LCO2

2.2MPa

21.6M3

WH590E / Q345R

ASME

TCSCS-D22C (T75-20FT-8BAR)

LOX / LN2 / LAR

0.8MPa

21.7M3

SA240 / Q345R

EN13530

TCSCS-D22D (T75-20FT-18BAR)

LOX / LN2 / LAR

1.8MPa

21.7M3

1.4315 / Q345R

ASME

TCSCS-A20A (T75-20FT-22BAR)

LOX / LN2 / LAr ​​/ LCO2

2.2MPa

19.5M3

SA240M / Q345R

EN13530

TSCSC-D22B- (T75-20FT-18BAR)

LOX / LN2 / LAr ​​/ LNG

1.8MPa

21.7M3

1.4315 / Q345R

EN13530

TCSCS-D22E- (T75-20FT-18BAR)

LOX / LN2 / LAr ​​/ LN2O

1.8MPa

21.7M3

1.4315 / Q345R

EN13530

TCSCS-A21A- (T75-20FT-22BAR)

LOX / LN2 / LAr ​​/ LNG / LCO2

2.2MPa

21.4M3

1.4315 / Q345R

ASME

TCSCS-U46F- (T75-40FT-8BAR)

ЛНГ

(со итен вентил за исклучување)

0.8MPa

45.7M3

SA240M / Q345R

Пакување и испорака

Контејнерот е со број на контејнер и се испраќа директно.

Извештај и сертификати

Контејнерите се со сертификат за производи за инспекција на производи, цртање на генерално собрание, шема на проток на контејнер, шема на проток, упатство за употреба, сертификат за пресметка на јачина и сл., Сертификат за регистрација CSC на трети лица или сертификат за CCS.

Референтен LRS CSC сертификат:

Е-пошта [заштитена по е-пошта] за да добиете подетален примерок за тест извештај.

                                       

Често поставувани прашања
 • 01
  Како да го изберете вистинскиот производ?

  Pls укажуваат на параметрите на контејнерот што ви треба, вклучувајќи го и стандардот за производство, работен притисок, медиум за полнење (само еден вид медиум или разновиден медиум), pls исто така ја означуваат потребната количина. Обично можеме да обезбедиме работен притисок од 8-18bar за заедничка течност индустриски гас и 22bar за LCO2. Големината со 20ft и 40ft.

 • 02
  Каков вид на медиум може да се чува?

  LOX, LIN, LAR, LNG, LCO2, LN2O

 • 03
  Каков производствен стандард и сертификат можете да ги обезбедите?

  Стандардот за производство со EN, ASME, GB и ние исто така обезбедуваме сертификат за регистрирање CSC на LIoyd и сертификат CCS.

 • 04
  Кои се вашите додатоци за производот?

  Можеме да обезбедиме кинески вентили и меѓународни вентили. И ние ќе обезбедиме список на вентили откако ќе биде потврден. Покрај тоа, пумпата е опционална. Можеме да обезбедиме пумпа Смит, пумпа Франс Криостар или без пумпа, цената е различна.

Контактирајте нѐ