+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Криогени танкер за камиони

Ти си тука : Дома>Производи>Криогени танкер за камиони

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Камион танкер со големина по нарачка без шасии

Целосен опсег на полуприколка

Стандарден производствен производ: GB, ASME, EN

Капацитет: 5М3 - 57М3

Работен притисок: 0.8MPa, 1.6MPa, 2.0MPa, 2.4MPa, итн

Среден: LOX, LIN, LAr, LCO2, LNG

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

СиноКлеански обезбедете товарење на дел од цистерна без шасија и глава, пумпата е опционална. Производите се широко користени во LNG и други течни индустриски бензински стационарни складирања и транспорти. Во меѓувреме, тие имаат положено меѓународен сертификат за одобрување како што се ASME, EN и GB итн.

Без оглед на големината на делот за товарање на камиони што ви требаат, услугата Sinocleansky направена по нарачка секогаш ќе ве задоволи.

Технички карактеристики

Криогена полуприколка за индустриски гас

Изолација: Соединение супер изолација

Обем: 6076-9774 гал / 23-37M3

MAWP: 0.3Mpa

Притисок за празнење: 1.8Mpa

Средно: LOX, LIN, LAr

Предности на производот: последниот курс на задната обвивка и

задната глава на надворешниот сад е изработена од нерѓосувачки челик;

полесно возило и пониски трошоци за работа

 

Мини системи за достава на големо (пумпата е опционална)

Изолација: Соединение супер изолација

Обем: 1057-5283 гал / 4-20M3

MAWP: 0.35Mpa / 0.8-1.6Mpa

Притисок за празнење: 0.8-3.5Mpa / 0.8-1.6Mpa

Средно: LOX, LIN, LAr

Ние обезбедуваме само Вчитување на дел од цистерна, без шасија и глава.

Пакување и испорака

Beе биде спакувана во контејнер и фиксирана со јажиња или директно испорачана на големо.

Извештај и сертификати

Танкерот за товарни возила ќе биде доставен со детален извештај за тестирање, вклучувајќи извештај за фабрички тест и извештај за хидрауличен тест, итн.

Референтен извештај:

Е-пошта [заштитена по е-пошта] за да добиете подетален примерок за тест извештај.

Често поставувани прашања
 • 01
  Што е со времето за испорака на резервоарот за складирање на течен гас?

  Обично се потребни 3-4 месеци да се заврши производството.

 • 02
  Каков вид на гас ќе го користи овој резервоар за складирање?

  Резервоарите за складирање се користат за LNG и друг течен индустриски гас, вклучувајќи LOX / LIN / LAr ​​итн.

 • 03
  Што е со условите на гаранцијата?

  Овој производ и деловите според датумот на испорака можат да уживаат во гаранциска услуга од 12 месеци (вакуумски проблеми 36 месеци).

Контактирајте нѐ