+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Криогени танкер за камиони

Ти си тука : Дома>Производи>Криогени танкер за камиони

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Камион танкер со шасијата

Целосен опсег на полуприколка

Стандарден производствен производ: GB, ASME, EN

Капацитет: 5М3 - 57М3

Работен притисок: 0.8MPa, 1.6MPa, 2.0MPa, 2.4MPa, итн

Среден: LOX, LIN, LAr, LCO2, LNG

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

СиноКлеански продолжете да се посветувате на развојот и производството на танкер за криогена течна камион и може да дизајнира различни видови на камион со резервоар со течна течност во согласност со посебните технички барања на клиентот.

Танкер за камиони Sinocleansky со шасија се одликува со голем капацитет, помала само-тежина на возилото со ниска цена на работа и мала брзина на испарување што се прави популарно во целиот свет.

Технички карактеристики

Камион танкер со шасијата

Волумен

5М3 - 57М3

Работен притисок

0.3Mpa, 0.8MPa, 1.6MPa, 2.0MPa, 2.4MPa, итн

Стандард за производство

МК, ASME, EN

Медиум

LOX, LIN, LAR, LCO2, ЛНГ

Пакување и испорака

Цистерна за камиони со шасија ќе се испорача со фиксирани со јажиња, директно испорачана на големо.

Извештај и сертификати

Танкерот за товарни возила ќе биде доставен со детален извештај за тестирање, вклучувајќи извештај за фабрички тест и извештај за хидрауличен тест, итн.

Референтен извештај:

Е-пошта [заштитена по е-пошта] за да добиете подетален примерок за тест извештај.

Често поставувани прашања
 • 01
  Што е со времето за испорака на резервоарот за складирање на течен гас?

  Обично се потребни 3-4 месеци да се заврши производството.

 • 02
  Каков вид на гас ќе го користи овој резервоар за складирање?

  Резервоарите за складирање се користат за LNG и друг течен индустриски гас, вклучувајќи LOX / LIN / LAr ​​итн.

 • 03
  Што е со условите на гаранцијата?

  Овој производ и деловите според датумот на испорака можат да уживаат во гаранциска услуга од 12 месеци (вакуумски проблеми 36 месеци).

Контактирајте нѐ