+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Резервоар за складирање на криогени

Ти си тука : Дома>Производи>Резервоар за складирање на криогени

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Стандарден резервоар за складирање на течен гас ASME

Тип: вертикална, хоризонтална

Стандарден производствен производ: GB, ASME, EN

Капацитет: 1М3 - 200М3

Работен притисок: 0.8MPa, 1.6MPa, 2.0MPa, 2.4MPa, итн

Среден: LOX, LIN, LAr, LCO2, LNG

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

СиноКлеански снабдување мулти-спецификации на висококвалитетен ASME стандарден резервоар за складирање течен гас кој може широко да се користи во гас, хемикалии, машини, металургија, медицински и други индустрии.

Резервоар за складирање на течен гас Sinocleansky ASME со перформанси на изолација, компактна структура, лесно ракување и одржување и така натаму.

Технички карактеристики

Стандарден резервоар за складирање на течен гас ASME

стандард

тип

Медиум

ASME

3М3-16БАР

LOX / LIN / LAR

ASME

5М3-16БАР

LOX / LIN / LAR

ASME

10М3-16БАР

LOX / LIN / LAR

ASME

20М3-11БАР

LOX / LIN / LAR

ASME

20М3-16БАР

LOX / LIN / LAR

ASME

20М3-8БАР

LOX / LIN / LAR

ASME

25М3-16БАР

LOX / LIN / LAR

ASME

50М3-16БАР

LOX / LIN / LAR

ASME

100М3-8БАР

LOX / LIN / LAR

ASME

2М3-22БАР

LCO2

ASME

10М3-25БАР

LCO2

ASME

30М3-22БАР

LCO2

ASME

30М3-25БАР

LCO2

Пакување и испорака

Резервоарите ќе бидат спакувани во контејнер и фиксирани со јажиња или директно испорачани на големо.

Извештај и сертификати

Резервоарите се испорачуваат со детален извештај за тестирање на фабрики и тест на трети лица, како што е за АСМЕ. 

Фабрички извештај за тестови вклучува:

Хидростатички тест

Х-зраци тест за заварување

Не-деструктивен тест

Откривање на хелиум-истекување

Тест за вакуум

Тест сертификат за безбедносен вентил

Својство за виткање на плочата за заварување

Механички својства за тест плоча за заварување

Конечен извештај за затворање

итн

 

Е-пошта [заштитена по е-пошта] за да добиете подетален примерок за тест извештај.

Често поставувани прашања
 • 01
  Што е со времето за испорака на резервоарот за складирање на течен гас?

  Обично, потребни се 2-4 месеци за да се заврши производството, врз основа на времето за испорака на суровината.

 • 02
  Што е со производството достапен стандард?

  Стандарден производствен производ, вклучувајќи GB / ASME / EN.

 • 03
  Што е со условите на гаранцијата?

  Овој производ и деловите според датумот на испорака можат да уживаат во гаранциска услуга од 12 месеци (вакуумски проблеми 36 месеци).

Контактирајте нѐ