+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Резервоар за складирање на криогени

Ти си тука : Дома>Производи>Резервоар за складирање на криогени

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Стандарден резервоар за складирање на течен гас

Тип: вертикална, хоризонтална

Стандарден производствен производ: GB, ASME, EN

Капацитет: 1М3 - 200М3

Работен притисок: 0.8MPa, 1.6MPa, 2.0MPa, 2.4MPa, итн

Среден: LOX, LIN, LAr, LCO2, LNG

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

СиноКлеански Стандарден резервоар за складирање на течен гас го помина меѓународното одобрување со PED сертификат. Ова гарантира универзална употреба на европскиот пазар.

За да обезбеди опрема со високи перформанси, Синокленски направи серија строги тестови, вклучувајќи автоматски процес на заварување, рендгенски и ултразвучни тестови, производство и тестирање на вакуум, хидраулични тестови, тест за истекување за внатрешен сад, итн.

Технички карактеристики

Стандарден резервоар за складирање на течен гас  

тип

вертикална, хоризонтална

Стандард за производство

EN

Вода капацитет

1М3 - 200М3

Работен притисок

0.8MPa, 1.6MPa, 2.0MPa, 2.4MPa, итн

Медиум

LOX, LIN, LAR, LCO2, ЛНГ

Пакување и испорака

Резервоарите ќе бидат спакувани во контејнер и фиксирани со јажиња или директно испорачани на големо.

Извештај и сертификати

Резервоарите се испорачуваат со детален извештај за тестирање на фабрики и извештај за тестирање на трети лица.

Фабрички извештај за тестови вклучува:

Хидростатички тест

Х-зраци тест за заварување

Не-деструктивен тест

Откривање на хелиум-истекување

Тест за вакуум

Тест сертификат за безбедносен вентил

Својство за виткање на плочата за заварување

Механички својства за тест плоча за заварување

Конечен извештај за затворање

итн

Е-пошта [заштитена по е-пошта] за да добиете подетален примерок за тест извештај.

Често поставувани прашања
 • 01
  Што е со времето за испорака на резервоарот за складирање на течен гас?

  Обично, потребни се 2-4 месеци за да се заврши производството, врз основа на времето за испорака на суровината.

 • 02
  Кој е опсегот на работниот притисок?

  Нормално, тоа е од 0.8MPA-2.4MPA и се заснова на деталното барање на клиентот.

 • 03
  Што е со условите на гаранцијата?

  Овој производ и деловите според датумот на испорака можат да уживаат во гаранциска услуга од 12 месеци (вакуумски проблеми 36 месеци).

Контактирајте нѐ