< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Енергетска опрема

Ти си тука : Дома>апликации>Енергетска опрема

апликации

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +
Енергетска опрема

Посветен на чиста енергија за да го направи нашето небо почисто, SinoCleansky дизајнира и снабдува широк спектар на опрема за CNG, LNG, CAES, H2 Energy и др. Високиот притисок и криогените производи на брендот SinoCleansky се идеални и за стационарно складирање и за меѓумодален транспорт на енергетски гасови .

 • Транспортен CNG

  SinoCleansky обезбедува целосно решение за ТНГ Транспорт. Од мали цилиндри до џамбо цевки, СиноКлеански ќе биде вашиот сигурен снабдувач.Лизга / приколка со џамбо-цевка со висок притисок е една....

 • ЛНГ

  Течен природен гас (ЛНГ), чија главна компонента е метанот, е препознаен како најчиста фосилна енергија на планетата. LNG е широко користен во постројките за производство на електрична енергија , LNG гориво за камиони...

 • ВЕЧНИЦИ

  Складирање на енергија од компримиран воздух (CAES) е начин за складирање на генерирана енергија во исто време за употреба во друго време со употреба на компримиран воздух. Системите CAES можат да имаат витално влијание во тоа да се осигурат...

 • H2 енергија

  Водородот е препознаен како чист извор на енергија и се појавува како ниско-јаглероден и нула-јаглероден извор на енергија. Денес, користењето на водородна енергија постигна голем напредок. Водород...