< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Енергетска опрема

Ти си тука : Дома>апликации>Енергетска опрема

апликации

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +
  • Опис

ОПИС

Складирање на енергија со компримиран воздух (CAES) е начин за складирање на генерирана енергија во исто време за употреба во друго време со употреба на компримиран воздух. Системите CAES можат да имаат витално влијание во осигурувањето дека побарувањата за електрична енергија можат да се задоволат во утринските часови.

Sinocleansky обезбедува цилиндар од џамбо цевка и каскада по нарачка за CAES, која може да складира воздух на работен притисок од 250bar. Видовите подолу се специјални дизајнирани за клиенти.

тип

Работен притисок (MPa)

Капацитет на вода (М.3)

Нето тежина (кг)

Медиум за полнење

Материјал од цилиндар

Број на цилиндари

SCS4420-559-2

25

4.42

5960

Компримиран воздух

4130X

2

SCS8840-559-4

25

8.84

11920

Компримиран воздух

4130X

4

Контактирајте нѐ