< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Енергетска опрема

Ти си тука : Дома>апликации>Енергетска опрема

апликации

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Транспортен CNG

Применета технологија на блиско вртење, лесна структура и сигурна за безбедносно работење.

Структура со големи димензии, помалку вентили, цевки и споеви и помала опасност од истекување на гас.

Чистота во дизајнот и структурата и одржување на локацијата.

Лесно испуштање на остатоци од течност.

Опремен со гранки-цевки и додатоци, лесен за работа и одржување.

Помала тежина на целото возило, намалување на работата на тракторот и инвестициите.

  • Опис

  • Технички карактеристики

ОПИС

SinoCleansky обезбедува целосно решение за ТНГ Транспорт. Од мали цилиндри до џамбо цевки, СиноКлеански ќе биде вашиот сигурен снабдувач.

Лизга / приколка со џамбо-цевка со висок притисок е еден специјален пакет цевка што се користи за складирање и транспорт на ЦНГ. Неговиот дизајн, производство, проверка и прифаќање треба целосно да се усогласат со следниве стандарди: ISO11120, DOT и ASME, со извештај за инспекција (сертификат) издаден од BV, LRS, TUV или еквивалентно меѓународно трето лице. Лизгањето / приколката со џамбо-цевки има заслуги за голем капацитет за складирање, висока ефикасност во транспортот и лесно пренесување.

Технички карактеристики

17.4 mm дебелина на Wallидот Популарен тип за CNG

Модел број

SCS0825CS-40F-559

SCS0925CS-40F-559

SCS1025CS-40F-559

SCS1125CS-40F-559

SCS1225CS-40F-559

SCS1225CS-20F-559

Количина на цилиндар

8

9

10

11

12

12

Работен притисок / MPa

25

25

25

25

25

25

Големина на цилиндар / мм

OD559x17.4x10975

OD559x17.4x10975

OD559x17.4x10975

OD559x17.4x10975

OD559 * 17.4 * 10975

OD559 * 17.4 * 5400

Челик тип

4130X

4130X

4130X

4130X

4130X

4130X

Работна температура

 -50-65 ℃

 -50-65 ℃

 -50-65 ℃

 -50-65 ℃

 -50-65 ℃

 -50-65 ℃

Тежина на опремата / Кг

25752

28721

31490

34259

37028

19632

Волумен на вода / М3

17.68

19.89

22.1

24.31

26.52

12.6

Волумен на гас за полнење / NM3

5569

6265

6961

7657

8353

3969

Вкупна тежина / Кг

29730

33197

36462

39728

42995

22467

Димензија на лизгалка / приколка

12192x2438x1400

12192x2438x1890

12192x2438x1890

12192x2438x1890

12192x2438x2000

6058x2438x2000

Тип на светло со дебелина на Wallидот од 14.8 mm за CNG

Модел број

SCS0825CS-40F-559

SCS0925CS-40F-559

SCS1025CS-40F-559

SCS1125CS-40F-559

SCS1225CS-40F-559

SCS1225CS-20F-559

Количина на цилиндар

8

9

10

11

12

12

Работен притисок / MPa

25

25

25

25

25

25

Големина на цилиндар / мм

OD559 * 14.8 * 11570

OD559 * 14.8 * 11570

OD559 * 14.8 * 11570

OD559 * 14.8 * 11570

OD559 * 14.8 * 11577

OD559 * 14.8 * 4950

Челик тип

30 CrMoLX

30 CrMoLX

30 CrMoLX

30 CrMoLX

30 CrMoLX

30 CrMoLX

Работна температура

 -50-65 ℃

 -50-65 ℃

 -50-65 ℃

 -50-65 ℃

 -50-65 ℃

 -50-65 ℃

Тежина на опремата / Кг

24240

27020

29600

32180

34760

17580

Волумен на вода / М3

19.6

22.05

24.5

26.95

29.4

12.792

Волумен на гас за полнење / NM3

6174

6945

7717

8489

9261

4029

Вкупна тежина / Кг

28650

31981

35112

38243

41375

20480

Димензија на лизгалка / приколка

12192x2438x1400
(лизгање)

12192x2438x1890
(лизгање)

12192x2438x1890
(лизгање)

12192x2438x1890
(лизгање)

12192x2438x2000
(лизгање)

6058x2438x2000
(лизгање)

Забелешка: 1. Податоците за полнење на волуменот на гасот, тежината на товарот и вкупната тежина се базираат на ЦНГ.

               2. Горенаведените спецификации се наменети само за нашите типични типови. Поточните и деталните параметри и техничките цртежи се достапни на барање.

Контактирајте нѐ