< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Енергетска опрема

Ти си тука : Дома>апликации>Енергетска опрема

апликации

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +
  • Опис

ОПИС

Водородот е препознаен како чист извор на енергија и се појавува како ниско-јаглероден и нула-јаглероден извор на енергија. Денес, користењето на водородна енергија постигна голем напредок. Водородните возила се потпираат на водородно гориво и батерија на водородно гориво за да работат како важно средство за системите за водородна енергија.

Синоклеански може да обезбеди техничко решение за складирање и транспорт на водород.

Каскада за складирање H2

тип

Работен притисок (MPa)

Капацитет на вода (М.3)

Нето тежина (кг)

Медиум за полнење

Материјал од цилиндар

Број на цилиндари

SCS8840-559-4-H2

25

8.84

11920

H2

4130X

4

Контејнер / приколка со водородна лизгалка

Главно 20мпа, 8 цевки, 9 цевки, 10 цевки, 11 цевки или 12 кади, достапен е по нарачка. Сите производи се со извештај за тестирање од трета страна.

Контактирајте нѐ