< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Енергетска опрема

Ти си тука : Дома>апликации>Енергетска опрема

апликации

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

ЛНГ

Фабрика за мини ЛНГ: прилагодена за вас со уникатна технологија MRC

Мало складирање, транспорт и рекасификација на LNG

Инженерно решение за LNG

  • Опис

ОПИС

Пекинг SinoCleansky Technologies Corp специјализира во индустријата за природен гас за LNG и CNG. За LNG, тоа вклучува Mini LNG Plant, Small LNG Storage, Transport and Regasification. SinoCleansky ужива предност во едношалтерско решение со производи, технологија и услуги кои се меѓународно сертифицирани.

 I. SinoCleansky Mini LNG растение

SinoCleansky има патентирана основна технологија и поседува комплетен пакет MRC процес за Mini LNG Plant. Целокупната опрема за погон за ЛНГ е монтирана на лизгање и е модуларно дизајнирана. SinoCleansky ви нуди по мерка решение за вашиот проект. Што е уште поважно, SinoCleansky ја има првата и единствената платформа за тестирање MLNG монтирана на Skid во Кина и може динамично да ја тестира целата опрема и да ги обучи вашите инженери пред породувањето.

 II. Инженерски решенија на SinoCleansky: 

За професионални клиенти на Mini LNG, сателитска станица LCNG, ренасификација на LNG и др., 

SinoCleanky го зема своето индустриско искуство и технолошка експертиза за да обезбеди одлични прилагодени технички решенија. 

 Процес на лизгање на групата цилиндри

Процес на лизгање на ЛНГ за лизгање

ЛНГ лизга за реказификација со процес на приколка

Процес на лизгање на гориво за возила L-CNG

Стандарден процес на станица за рекасификација на LNG

ЛНГ пумпи лизгалки

Лизгања на пумпата L-CNG

Регасификација и регулирање на ЛНГ за лизгање (вклучуваат мерење и мирис)

 III. Сад за LNG SinoCleansky

СиноКлеански ужива голема предност во LNG опрема за транспорт и складирање, вклучен цилиндар, резервоар, контејнер и цистерна за камиони. Секогаш можете да се обратите до СиноКлеански за различни пловни објекти во целиот ланец на снабдување со ЛНГ. Особено следново:

 Сад за резервоар LNG T75;

SinoCleansky ISO резервоарот се произведени според EN13530, ASME стандард, со сертификат за регистрација на Лојд. T75 ISO резервоари за популарна големина на LNG 40ft и 20ft. SinoCleansky ISO резервоарот има добри изолациски перформанси за да обезбеди помала загуба при транспортот. 

Контактирајте нѐ