< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN
сите категории

настани

Ти си тука : Дома>За нас>Вести & Настани>настани

За нас

Вести & Настани

Кина е доверлив партнер за Нигерија

јули 06 35

- 6 јули 2022 година, наКонференцијата и изложбата за нафта и гас во Нигерија (NOG) е во тек.

Ние, SINOCLEANSKY специјално изложуваме неколку најпродавани производи фокусирани на пазарот во западна Африка, вклучувајќи CNG, LNG, Cryogenic резервоар, CNG Jumbo Tube Trailer итн.

"Според најновите податоци објавени од Националното биро за статистика на Нигерија, Кина стана најголемиот трговски партнер на Нигерија во светот во 2020 година, со 19.6% од вкупната глобална трговија на земјата.2020 ја одбележува 50-годишнината од воспоставувањето дипломатски врски меѓу Кина и Непал. Во рамките на заедничкото градење на иницијативата „Појас и пат“ и Форумот за кинеско-африканска соработка, Кина и Непал ја продлабочија соработката насекаде и дадоа позитивен придонес во градењето на уште поблиска кинеско-африканска заедница со заедничка иднина." 

„Во предизвиците на борбата против Ковид-19, Кина ги здружи рацете со Нигерија и другите африкански земји за борба против епидемијата, демонстрирајќи го братското пријателство меѓу Кина и Африка“.

Врз основа на односите меѓу Кина и африканските земји. Ние веруваме дека нашата изложба во Нигерија ќе донесе одлична услуга за клиентите низ окрузите и ќе преземе многу деловни можности.