< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN
сите категории

настани

Ти си тука : Дома>За нас>Вести & Настани>настани

За нас

Вести & Настани

SinoCleansky учествува на изложбата за нафта и гас во Нигерија 2022 Штанд бр. Б10

јули 01 47

„Изложба за нафта и гас во НигеријаNOG 2022 година“ ќе се одржи во Меѓународниот конференциски центар Абуџа од4 јули до 7 јули 2022 година. Изложбата е најголемата изложба за нафта, гас, ЛНГ и енергија во Западна Африка. Тоа е исто така многу важна платформа за претпријатијата да го отворат нигерискиот пазар. Нигериската изложба за нафта и гас привлекува претпријатија од целиот свет. 

ПекингСиноКлеанскиТехнолоџис Корпе ISO9001 сертифицирана компанија, која го произведува вистинското техничко решение и опрема заВиртуелен гасовод CNG и LNG. 

SinoCleansky ќе учествува на оваа изложба. Сите клиенти се добредојдени да ги посетат и преговараат,Кабина бр. Б10.

слика

На оваа изложба, нашата компанија ќе изложи опрема за природен гас и апликативни решенија. Ќе обезбедиме професионален дизајн, стабилен квалитет и совршени решенија за опрема за контејнери за CNG и LNG.

 

1. CNG виртуелен гасовод:

CNG Jumbo Tube Skid (приколка со CNG), Челик со висок стрес и лесен тип. 8 цевки до 16 цевки,Макс капа. 12,348 NM3 / сет; ISO11120 стандард, одобрение од BV, сертификат SONCAP.

2. Контејнер за резервоар за ЛНГ ISO: 

LNG ISO резервоар контејнер, 20ft и 40ft со прилагодување, ASME std, IMDG/ADR/RID, BV LRs CCS сертификати.

3. LNG Microbulk Regas станица:

Паметен и модуларен дизајн, од 1000L до 7200L; Целата ЛНГ станица на едно лизгање: вклучително складирање, регасификација, мерење на регулација на притисокот, миризба и повеќе приспособување.

4. Виртуелен цевковод LNG, Едношалтерско инженерско решение за LNG за складирање и транспорт и регасификација.

Цилиндар за ЛНГ:50L~500L, сите големини што ви се потребни, Изборно: рамка на тркала, вграден испарувач, вертикална или хоризонтална.

Резервоар за ЛНГ: 5M3~300M3, ASME сертифициран, најдобра изолација.

ЛНГ камион цистерна:52.6 М3, супер вакуум и издржлив.

LNG Regas Skid: од 30 до 3000 NM3/час, приспособени за вашата апликација.

 

СиноКлеански,докажаното професионален и доверлив партнер за вашиот бизнис со CNG/LNG!