< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Противпожарна борба

Ти си тука : Дома>апликации>Противпожарна борба

апликации

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

FM200 / NOVEC1230 Цилиндер

Производство std: EN13322, DOT-4BW

Надворешен дијаметар: 228мм - 462мм итн

Вода капацитет: 16L - 240L

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

Цилиндар за гас противпожарна серија SinoCleansky опфаќа Цилиндар ЦО2, Цилиндер FM200 / NOVEC1230 и ЦИБА ЦИБАР.

Заварените цилиндри FM200 и NOVEC1230 имаат предности на безбедност, лесен, јасен печат, постојана висина и елегантен изглед.

Технички карактеристики

Типични типови за цилиндар FM200 / NOVEC1230

стандард

тип

Надворешен дијаметар

Вода капацитет

Работен притисок

EN13322

EN228.6-16.6L-42bar

228.6 mm

16.6 L

42 бар

EN13322

EN324-52L-42bar

324 mm

52 L

42 бар

EN13322

EN450-240L-42 бар

450 mm

240 L

42 бар

DOT4BW

OD406-52L-500PSI

406 mm

52 L

500 psi

DOT4BW

OD406-106L-500PSI

406 mm

106 L

500 psi

DOT4BW

OD406-180L-500PSI

406 mm

180 L

500 psi


Пакување и испорака

Сите цилиндри ќе бидат преполни со пластична мрежа за заштита на сликањето. И цилиндрите може да се испорачаат со палета, или да се лабават во контејнер.

Извештај и сертификати

Цилиндрите се со детален извештај за тестот, вклучувајќи извештај за фабрички тестови, извештај за тест за хидраулични тестови и тест извештај за тест тев за одобрување на TPED, итн.

Референтен извештај:  

Е-пошта [заштитена по е-пошта] за да добиете подетален примерок за тест извештај.

                                       

Често поставувани прашања
 • 01
  Кои се предностите за цилиндрите од овој тип?

  Имаме цилиндар кој е врвен производ со извештај за тестирање од трета страна.

 • 02
  Што е со пратката за овие цилиндри?

  Општо земено, цилиндрите ќе бидат испорачани од контејнер од 20ft со палети.

Контактирајте нѐ