< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Противпожарна борба

Ти си тука : Дома>апликации>Противпожарна борба

апликации

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Морска употреба противпожарен цилиндер

Производство std: EN ISO9809 (TPED)

Капацитет на вода: 67.5L / 68L / 80L

Работен притисок: 15Mpa, 20Mpa, 30Mpa

Надворешен дијаметар: 267мм

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

Цилиндар за гас противпожарна серија SinoCleansky опфаќа Цилиндар ЦО2, Цилиндер FM200 / NOVEC1230 и ЦИБА ЦИБАР.

Синоклеански може да снабдува ЦО2 цилиндри со сертификација TPED, како и ЦО2 цилиндри со Лојдова морска сертификација. Можеме да одговараме на вашето барање и на копнениот и на морскиот систем за заштита од пожари.

Технички карактеристики

Типични типови на ЦИ2 цилиндар

стандард

тип

Надворешен дијаметар

Вода капацитет

Работен притисок

EN ISO9809

OD267-15-68L / 67.5L

267 mm

67.5 л / 68 л

15 Mpa

EN ISO9809

OD267-20-68L

267 mm

68 L

20 Mpa

EN ISO9809

OD267-30-68L

267 mm

68L

30 Mpa

EN ISO9809

OD267-20-80L

267 mm

80L

20 Mpa

EN ISO9809

OD267-30-80L

267 mm

80L

30 Mpa


Пакување и испорака

Сите цилиндри ќе бидат преполни со пластична мрежа за заштита на сликањето. И цилиндрите може да се испорачаат со палета, или да се лабават во контејнер.

Извештај и сертификати

Цилиндрите се со детален извештај за тестот, вклучувајќи извештај за фабрички тестови, извештај за тест за хидраулични тестови и тест извештај за тест тев за одобрување на TPED, итн.

Референтен сертификат ЦСЦ:

Е-пошта [заштитена по е-пошта] за да добиете подетален примерок за тест извештај.

                                       

Често поставувани прашања
 • 01
  Кои се предностите за цилиндрите од овој тип?

  Имаме цилиндар кој е врвен производ со извештај за тестирање од трета страна. И за некои типови цилиндри, работниот притисок може да биде 300bar, што е дозволено цилиндрите да товарат повеќе гасови.

 • 02
  Што е со пратката за овие цилиндри?

  Општо, на европскиот пазар, цилиндрите ќе бидат испорачани од контејнер со палети од 20 метри.

Контактирајте нѐ