< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Противпожарна борба

Ти си тука : Дома>апликации>Противпожарна борба

апликации

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

SCBA (Самостоен апарат за дишење)

Стандард за производство: EN12245, DOT и GB28053.

Надворешен дијаметар: 109мм, 139мм, 157мм, итн.

Капацитет на вода: 2.0L-12L

Работен притисок: 300bar

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

Цилиндар за гас противпожарна серија SinoCleansky опфаќа Цилиндар ЦО2, Цилиндер FM200 / NOVEC1230 и ЦИБА ЦИБАР.

Композитните цилиндри се изработени од алуминиумска обвивка целосно завиткана со јаглеродни влакна, кои се лесни и идеално прилагодени за употреба како автономен апарат за дишење на пожарникарот (SCBA).

Технички карактеристики

Типични типови за цилиндар SCBA

стандард

тип

EN12245

EN4.7L-30MPA

EN12245

EN6.8L-30MPA

EN12245

EN9.0L-30MPA

ДОТ

DOT4.7L-4500PSI

ДОТ

DOT6.8L-4500PSI

ДОТ

DOT9.0L-4500PSI

GB28053

6.8L-30MPA

GB28053

9L-30MPA

GB28053

12L-30MPA


Пакување и испорака

Сите цилиндри ќе бидат спакувани со пластична и картонска кутија. И цилиндрите можат да се доставуваат со палета, или лабаво во контејнер.

Извештај и сертификати

Цилиндрите се со детален извештај за тестирање, вклучувајќи извештај за фабрички тест, извештај за тест за трети лица итн.

Референтен извештај:

Е-пошта [заштитена по е-пошта] за да добиете подетален примерок за тест извештај.

                                       

Често поставувани прашања
 • 01
  Кои се предностите за цилиндрите од овој тип?

  Имаме цилиндар кој е врвен производ со извештај за тестирање од трета страна. Популарен тип 6.8L 300bar и 9.0L 300bar.

 • 02
  Што е со пратката за овие цилиндри?

  Општо, цилиндарот ќе биде добро спакуван со картонска кутија и со палети.

Контактирајте нѐ