< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Противпожарна борба

Ти си тука : Дома>апликации>Противпожарна борба

апликации

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Течност за заштита од пожари SINO1230

Луѓе: Поголема безбедносна граница ги штити луѓето.

Операции: Нема оштетување на електронската опрема или податоците зачувани на неа.

Вредни средства: Безбеден за архиви од хартија, историски документи, уметнички дела од непроценлива вредност и антиквитети.

Планетата: Многу мал потенцијал за глобално затоплување и нема влијание врз озонската обвивка.

  • Опис

ОПИС

                                  СИНО 1230

(Перфлуориран течност за заштита од пожари на хексанон)

图片 3


Вовед

Целосното хемиско име на ова соединение е Додекафлуоро-2-метилпентан-3-он. Неговата номенклатура ASHRAE - начинот на кој е назначен во стандардите за чисти агенси NFPA и ISO 14520 - е FK-5-1-12.

Голема маргина на безбедност и одличен еколошки профил.

• Потенцијал за уништување на нулта озон

• 5дневен животен век на атмосферата

• Потенцијал за глобално затоплување <1

• Голема маргина на безбедност за зафатените простори

Типични апликации

• Анехоични комори

• Центри за податоци / простории за сервери / лаборатории

• Морски пловни објекти

• Складирање на медицински досиеја

• Воени

• музеи и архиви

• Простории за нафта и гас / бои

• Превоз

• Телекомуникации

• Генерирање на енергија и складирање на енергија

Индекс на квалитет

 

Инспекциска ставка

Технички индекс

Квалификуван производ

Супериорен производ

Чистота,%,

99.7

99.9

Киселост, (КАКО HCI),%, ≤

3x10-4

3x10-4

Содржина на вода,%,

10x10-4

5x10-4

Нестабилен остаток,%, ≤

0.01

Суспендирана материја или талог

Никој

Концентрација на гаснење /% (V / V)

4.5

 

图片 4

Акутна орална токсичност  

LD50> 5000 (mg / kg)

Акутна кожна иритација / Кор

Без стимулација

Акутна иритација на очите / Кор

Без стимулација

Пакет и транспорт и испорака

    За времето на испорака: Имаме постоечка стока на линија за производство и во магацин, во секое време може да порачаме.

Внимание: Избегнувајте директен контакт со дожд на надворешното пакување; избегнувајте директна сончева светлина.

Пакет: 200 кг / 300 кг во еден тапан, а потоа 4 тапани во една палета.

Испорака: Пакетот во палети што се испраќаат по море е подобар избор.

微 信 图片 _20201119155609

Контактирајте нѐ