+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Гас компресор

Ти си тука : Дома>Производи>Гас компресор

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Компресор за дијафрагма од серија 2D130H

Висока сигурност

Ниско одржување

Висока чистота

Тесна

Висок притисок

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Често поставувани прашања

ОПИС

Компресор за дијафрагма од серија 2D130H

Вклучува еднофазна четири-филмска глава тип H и двостепена компресија четири-филмска глава H-тип
Притисок до 25MPa
Протокот варира со притисокот на внесот
Енергија до 90Kw


Технички карактеристики
Нарачан тип врз основа на детално барање.

Производ

Серии

модел

капацитет

Nm3/h

Вшмукување

Притисок

МПА

Исцедок

Притисок

MP

Забрза

вртежи во минута

Моќ

KW

вода за ладење

Проток м3 / ч

Габаритни димензии

(Дx ШxВ) мм

Тежина

тон

2D130H

2D130H10-50

200 300 ~

0.1 0.2 ~

5.0

360

75

≤6.0

× × 4200 2200 2300

9.0

2D130H15

160 2800 ~

0 1.2 ~

1.5

360

45 75 ~

≤6.0

× × 3500 2200 1900

8.0

2D130H15-30

70 300 ~

0 0.3 ~

3.0

360

45 55 ~

≤4.5

× × 3500 2200 1900

8.0

2D130H20-60

60 320 ~

0 0.45 ~

6.0

360

55

≤4.5

× × 3500 2200 1900

8.0

2D130H30-60

100 540 ~

0.2 1.3 ~

6.0

360

55

≤4.5

× × 3500 2200 1900

8.0

2D130H60-200

90 320 ~

0.35 1.4 ~

20.0

360

55

≤4.5

× × 3500 2200 1900

8.0

2D130H50-110-250

100 220 ~

0.2 0.55 ~

25.0

360

75

≤6.0

× × 3500 2200 1900

8.0


Пакување и испорака

Компресорот ќе биде испорачан со дрвена кутија за заштита.

Често поставувани прашања
 • 01
  Како да го потврдите типот на компресорот?

  Треба да го знаеме гасот, стапката на проток, притисокот на влезот и притисокот на излезот.

 • 02
  Што е со резервните делови?

  Ние обезбедуваме еден комплет резервни делови заедно со компресорот.

Контактирајте нѐ