+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Гас компресор

Ти си тука : Дома>Производи>Гас компресор

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Компресор за дијафрагма од серија D044

Висока сигурност

Ниско одржување

Висока чистота

Тесна

Висок притисок

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Често поставувани прашања

ОПИС

Компресор за дијафрагма од серија D044

Вклучува единечна фаза Z, тип и две етапи

Тип на компресија L

Притисок до 100Mpa

Протокот варира со притисокот на внесот

Прашок до 2.2KW


Технички карактеристики
Cтип направен од устом врз основа на детално барање.

Производ

Серии

модел

капацитет

Nm3/h

Вшмукување

Притисок

МПА

Исцедок

Притисок

MP

Забрза

вртежи во минута

Моќ

KW

вода за ладење

Проток м3 / ч

Габаритни димензии

(Дx ШxВ) мм

Тежина

тон

D044L

D044L25-100

1.0 4.0 ~

0.05 0.5 ~

10.0

430

1.5

≤0.1

× × 850 540 900

0.38

D044L30-160

1.2 2.5 ~

0.14 0.4 ~

16.0

400

1.5

≤0.1

× × 850 540 900

0.38

D044L160-500

1 3.5 ~

0.9 3.5 ~

50.0

400

1.5

≤0.1

× × 850 540 900

0.38

D044Z

D044Z10

1.5 15 ~

0 0.8 ~

1.0

400

1.1 1.5 ~

≤0.1

× × 850 540 900

0.3

D044Z20

0.8 15 ~

0 1.5 ~

1.0 2.0 ~

400

1.1 1.5 ~

≤0.1

× × 850 540 900

0.3

D044Z120

1.5 16 ~

1 10 ~

12.0

400

1.1 1.5 ~

≤0.1

× × 850 540 900

0.3

D044Z160

1.8 22 ~

1.2 14 ~

16.0

400

1.1 1.5 ~

≤0.1

× × 850 540 900

0.3

D044Z400

1.8 16 ~

4 35 ~

40.0

400

1.5

≤0.1

× × 850 540 900

0.3

D044Z500

1.8 16 ~

5 45 ~

50.0

400

1.5

≤0.1

× × 850 540 900

0.3Пакување и испорака

Компресорот ќе биде испорачан со дрвена кутија за заштита.

Често поставувани прашања
 • 01
  Како да го потврдите типот на компресорот?

  Треба да го знаеме гасот, стапката на проток, притисокот на влезот и притисокот на излезот.

 • 02
  Што е со резервните делови?

  Ние обезбедуваме еден комплет резервни делови заедно со компресорот.

Контактирајте нѐ