+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Гас компресор

Ти си тука : Дома>Производи>Гас компресор

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Компресор за дијафрагма од серија D060

Висока сигурност

Ниско одржување

Висока чистота

Тесна

Висок притисок

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Често поставувани прашања

ОПИС

Компресор за дијафрагма од серија D060

Вклучувајќи единечен тип ZL и двостепен компресивен тип L

Притисок до 120MP

Протокот варира со притисокот на внесот

Енергија до 4.0kW

Технички карактеристики
Cтип направен од устом врз основа на детално барање.

Производ

Серии

модел

капацитет

Nm3/h

Вшмукување

Притисок

МПА

Исцедок

Притисок

MP

Забрза

вртежи во минута

Моќ

KW

вода за ладење

Проток м3 / ч

Габаритни димензии

(Дx ШxВ) мм

Тежина

тон

D060Z

D060Z10

3 40 ~

0 0.8 ~

1.0

430

1.1 2.2 ~

≤0.2

× × 850 540 1000

0.4

D060Z15

3 40 ~

0.05 1.2 ~

1.5

430

1.1 2.2 ~

≤0.2

× × 850 540 1000

0.4

D060L

D060L30-160

3 5 ~

0.2 0.4 ~

16.0

400

3 4 ~

≤0.3

× × 1050 560 1100

0.5

D060L40-160

4 7 ~

0.4 0.8 ~

16.0

400

3 4 ~

≤0.3

× × 1050 560 1100

0.5

D060L40-200

4 8 ~

0.4 1.0 ~

20.0

400

3 4 ~

≤0.3

× × 1050 560 1100

0.5

D060L60-250

3.5 7.5 ~

0.5 1.2 ~

25.0

400

3 4 ~

≤0.3

× × 1050 560 1100

0.5


Пакување и испорака

Компресорот ќе биде испорачан со дрвена кутија за заштита.

Често поставувани прашања
 • 01
  Како да го потврдите типот на компресорот?

  Треба да го знаеме гасот, стапката на проток, притисокот на влезот и притисокот на излезот.

 • 02
  Што е со резервните делови?

  Ние обезбедуваме еден комплет резервни делови заедно со компресорот.

Контактирајте нѐ