+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Гас компресор

Ти си тука : Дома>Производи>Гас компресор

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Компресор за дијафрагма од серија D210H

Висока сигурност

Ниско одржување

Висока чистота

Тесна

Висок притисок

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Често поставувани прашања

ОПИС

Компресор за дијафрагма од серија D210H

Вклучувајќи една фаза Z, L, V и двостепена компресија L, V тип

Притисок до 150MPa

Протокот варира со притисокот на внесот

Енергија до 280Kw

Технички карактеристики
Cтип направен од устом врз основа на детално барање.

Производ

Серии

модел

капацитет

Nm3/h

Вшмукување

Притисок

MPa

Исцедок

Притисок

MPa

Забрза

вртежи во минута

Моќ

kW

вода за ладење

Проток

м3 / ч

Габаритни димензии

(L × W × H)

mm

Тежина

тон

D210H

D2116H70-220

350 1000 ~

0.7 1.9 ~

22.0

363

<185

16.0

× × 4370 4200 2100

25.0

D2116H70-450

380 620 ~

1.0 1.5 ~

45

363

<185

16.0

× × 4370 4200 2100

25.0

D2116H450

500 3100 ~

5.0 20.0 ~

45

363

<220

18.0

× × 4370 4200 2100

25.0


Пакување и испорака

Компресорот ќе биде испорачан со дрвена кутија за заштита.

Често поставувани прашања
 • 01
  Како да го потврдите типот на компресорот?

  Треба да го знаеме гасот, стапката на проток, притисокот на влезот и притисокот на излезот.

 • 02
  Што е со резервните делови?

  Ние обезбедуваме еден комплет резервни делови заедно со компресорот.

Контактирајте нѐ