+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Гас компресор

Ти си тука : Дома>Производи>Гас компресор

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Компресор за дијафрагма

За водород

За гасови со висока чистота

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Често поставувани прашања

ОПИС

Карактеристики на производите

Компресираниот гас е целосно запечатен однадвор, што обезбедува високи перформанси на запечатување; компресорот со високи перформанси на запечатување е специјално погоден за употреба за компресија на гас во радиоактивната област на нуклеарната централа и високо отровниот гас;

◎ Поради непостоење на лубрикант во празнината на дијафрагмата, имено е невозможно гасот да контактира со кој било лубрикант, нема проблем да се компресираат на повисок притисок опасниот гас и кислород, флуориран гас и хлор, итн;

◎ Во споредба со компресорите од други видови, гасот нема да биде загаден од честичките произведени како резултат на абразија на лизгачки делови, затоа, апсолутно е обезбедена иста чистота на компримиран гас како и гасот при влегување во компресорот. Затоа, тој е погоден за гас со висока чистота како што е електронски гас, гас за дишење и водород што се користи во технологијата на горивни ќелии;

◎ Висока стапка на компресија. Како резултат на оптимизиран дизајн на кривата на празнината на дијафрагмата, се обезбедува максимална деформација на дијафрагмата под дозволен стрес за да се добие максимална ефикасност на волуменот;

Is Подмачкување под притисок е усвоено за компресорот, така што подвижните делови на компресорот имаат одлично подмачкување на хидраулично масло, што ја минимизира абразијата на подвижните делови и ја намалува стапката на одржување;

Supplement Додаток за масло под притисок е донесен за компресор, имено, лубрикантот, по грубо филтрирање, е под притисок со поминување низ пумпа за пренос за фино филтрирање, потоа внесете пумпа за лизгање, овој вид на масло за подмачкување под притисок може да спречи појава на не-подмачкување поради воздухот што постои во пумпата за лизгање; во исто време може да спречи мали честички да влезат во пумпа за лизгање за да го оштетат клипот, со што се продолжува работниот век на пумпата за лизгање.

Device Уредот за аларм во дијафрагмата и алармот за низок притисок на маслото за подмачкување обезбедуваат сигурност и сигурност во работењето на компресорот;

◎ Завртките, навртките и спојките на главата на цилиндерот се третираат површински; и цевки за ладење и ладилници прифаќаат цевки од не'рѓосувачки челик, обезбедувајќи добар изглед на целата машина;

◎ Напредниот вентил за притисок на маслото е усвоен за системот за прикажување, овозможувајќи лесно ракување;

◎ Компресорот има добри услови за ладење. Ладилникот за масло е опремен во резервоарот за масло на компресорот и водената јакна е поставена за средното тело, телото на цилиндерот и главата на цилиндерот, кои обезбедуваат добро ладење за компресирано масло и гас, со што се подобруваат механичките перформанси на компресорот;

◎ Усвојување на модуларен дизајн. Според потребата на корисникот, сериските картер и главата на дијафрагмата се избрани за да обезбедат широк опсег на притисок и проток;

   ◎ Ниско ниво на бучава;

◎ Резервните делови и услугата по продажбата се дадени на време за целиот работен век на производот.

Технички карактеристики
Нарачан тип врз основа на детално барање.
Пакување и испорака

Компресорот ќе биде испорачан со дрвена кутија за заштита.

Често поставувани прашања
 • 01
  Како да го потврдите типот на компресорот?

  Треба да го знаеме гасот, стапката на проток, притисокот на влезот и притисокот на излезот.

 • 02
  Што е со резервните делови?

  Ние обезбедуваме еден комплет резервни делови заедно со компресорот.

Контактирајте нѐ