+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Гас компресор

Ти си тука : Дома>Производи>Гас компресор

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Компресор за дијафрагма за индустриски гасови со висок притисок

За индустриски гасови

Висока сигурност

Ниско одржување

Висока чистота

Тесна

Висок притисок

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Често поставувани прашања

ОПИС

SinoCleansky компресор за дијафрагма е популарен кој се користи за компресор за дијафрагма за индустриски гасови со висок притисок

Компресорот за дијафрагма SinoCleansky е популарен што се користи за водород, медицински кислород, гас со висока чистота (вклучувајќи електронски гас), специјализиран гас, токсичен гас, редок гас итн.

И компресорот за дијафрагма има голем опсег на примена, како на пр апликации за висок притисок, водородна енергија, CO2 со храна, хемиски флуорид, итн.


Технички карактеристики
Нарачан тип врз основа на детално барање.


Пакување и испорака

   Компресорот ќе биде испорачан со дрвена кутија за заштита.

Често поставувани прашања
 • 01
  Како да го потврдите типот на компресорот?

  Треба да го знаеме гасот, стапката на проток, притисокот на влезот и притисокот на излезот.

 • 02
  Што е со резервните делови?

  Ние обезбедуваме еден комплет резервни делови заедно со компресорот.

Контактирајте нѐ