+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Гас компресор

Ти си тука : Дома>Производи>Гас компресор

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Дијафрагма компресор за водородна енергија

За водород

Висока сигурност

Ниско одржување

Висока чистота

Тесна

Висок притисок

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Често поставувани прашања

ОПИС

Компресорот за дијафрагма SinoCleansky е популарен, користен за водородна енергија со многу успешни случаи. Притисокот може да биде 22mpa, 25mpa, 45mpa, дури и до 75mpa и 100mpa.

SinoCleansky обезбедува нарачана услуга за компресорот, само наведете ја брзината на проток на гас, притисокот на влезот, притисокот на излезот, тогаш SinoCleansky може да го даде деталниот технички предлог.

Карактеристика:

● Широк опсег на притисок на внесување, погоден за станици за гориво на водород без производство на водород;

Интегрираниот систем на компресорот е совршен, сите интерфејси се наредени подеднакво, лесни за инсталирање;

Системот за ладење е совршен за да се обезбедат перформанси и живот на компресорот;

Хидрауличниот систем на компресорот користи автоматски регулациски вентил, кој троши малку енергија и штеди енергија и е еколошки;

Автоматско истоварување, автоматско вклучување и запирање за далечинско управување;

Разумна брзина, стабилна работа на компресорот и низок шум;

Опремен со уред за подигнување за лесно одржување на компресорот.

Технички карактеристики
Нарачан тип врз основа на детално барање.


Пакување и испорака

Компресорот ќе биде испорачан со дрвена кутија за заштита. 


Често поставувани прашања
 • 01
  Како да го потврдите типот на компресорот?

  Треба да го знаеме гасот, стапката на проток, притисокот на влезот и притисокот на излезот.

 • 02
  Што е со резервните делови?

  Ние обезбедуваме еден комплет резервни делови заедно со компресорот.

Контактирајте нѐ