+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Гас компресор

Ти си тука : Дома>Производи>Гас компресор

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Дијафрагма компресор за кислород

За медицински кислород

Висока сигурност

Ниско одржување

Висока чистота

Тесна

Висок притисок

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Често поставувани прашања

ОПИС

SinoCleansky дијафрагма компресорот е популарен кој се користи за медицински кислород со многу успешни случаи. SinoCleansky обезбедува нарачана услуга за компресорот, само наведете ја брзината на проток на гас, притисокот на влезот, притисокот на излезот, тогаш SinoCleansky може да го даде деталниот технички предлог. 

Технички карактеристики
Нарачан тип врз основа на детално барање.


Пакување и испорака

Компресорот ќе биде испорачан со дрвена кутија за заштита.


Често поставувани прашања
 • 01
  Како да го потврдите типот на компресорот?

  Треба да го знаеме гасот, стапката на проток, притисокот на влезот и притисокот на излезот.

 • 02
  Што е со резервните делови?

  Ние обезбедуваме еден комплет резервни делови заедно со компресорот.

Контактирајте нѐ