+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Опрема за ракување со гас

Ти си тука : Дома>Производи>Опрема за ракување со гас

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Прилагодено испарувач

  • Опис

ОПИС

Ø Амбиентален испарувач

Применливост

Тие главно се користат за загревање, испарување

LOX, LIN LAR, LCO2, ЛЦ2H4, LNH3, ТНГ, ЛК3H8

и други криогени медиуми.

Карактеристики на изведба

 Тоа е испарувач на температурата на воздухот во форма на starвезда во форма на парична казна и има стабилна структура.

 Специјалната алуминиумска легура отпорна на 'рѓа има добар ефект на размена на топлина, мала тежина и антикорозивни карактеристики; покрај тоа, неговиот работен век не е помал од 20 години.

 Пумпите се чистат и произведуваат строго според стандардите за кислород.

 Температурата на излезот на воздухот е помала од 10 ℃ пониска од температурата на околината (работи постојано 8 часа)

Главните технички параметри

 Погоден медиум: LOX, LIN, LCO2, ЛНГ, ЛЦ2H4, ТНГ и сл.

 Единствен сет на проток: 50-10000Nm³ / H

 Работен притисок: 0.8-35.0MPa

 Стандард: GB, ASME, PED (CE), CCS, CNNC, CASC

Ø Пароапаратор за водена бања

Применливост

Тие главно се користат за загревање, испарување на LOX, LIN, LAr, LNG, LCO2, ЛЦ2H4, LNH3, ТНГ, ЛК3H8 и други криогени медиуми.

Карактеристики на изведба

 Се користи електричен грејач направен по нарачка со висока ефикасност; генерално, периодот на замена е повеќе од 18 месеци.

 Целосно автоматска и полуавтоматска кутија за контрола на температурата со двојна линија е безбедна и сигурна и може да се управува без прекини, што е безбедно.

 Се користи висококвалитетна специјална цевка за размена на топлина од не'рѓосувачки челик за криогени услови; и таквата цевка има компактен дизајн и долга издржливост.

 Се користи една специјална циркулациона пумпа за топла вода LG, што ја прави температурата на водата униформа без стратификација.

 За време на работата е многу тивко без бучава и вибрации.

 Поддржувачките компоненти се завршени. Секој сет на испарувач вклучува: главна машина, електричен грејач, контролна кутија, мерач на течност, термометар, влезен вентил, вентил за дување, итн. 

Главните технички параметри

 Погоден медиум: LOX, LIN, LCO2, ЛНГ, ЛЦ2H4, ТНГ и сл.

 Единствен сет на проток: 50-10000Nm³ / H

 Работен притисок: 0.8-35.0MPa

 Стандард: GB, ASME, PED (CE), CCS, CNNC, CASC

Ø Електричен загреан испарувач

Применливост

Карбураторите од оваа серија ја загреваат водата во телото на тунелот со специјално изработена опрема за греење со висока ефикасност, а потоа го загреваат криогениот алкохол (LOX, LIN, LAr, LCO)2, ЛНГ, ЛЦ2H4, ТНГ) во компактниот разменувач на топлина. Ги усвојува напредните системи за контрола на температурата на водата, а волуменот на гасификација е многу стабилен. Температурата на излезот треба да биде собна температура или прилагодена.

Функција за изведба

 Електрична опрема за греење изработена по мерка на висока ефикасност, општо земено, периодичноста на замена е повеќе од 18 месеци.

 Усвојува висок степен на специјален криогенски разменувач на топлина од не'рѓосувачки челик, е дизајниран компактно и ќе се придржува до груба употреба.

 Користеше специјална циркулациона пумпа за топла вода LG. Температурата на водата е статуетка и нема појава на постелнина.

 Деловите се многу комплетни, секој карбуратор содржи: електрична опрема за греење на главното тело, контролна кутија, мерач на ниво на течност, термометар, влезен вентил, реклама на вентил за удар и така натаму.

Главните технички параметри

 Погоден медиум: LOX, LIN, LCO2, ЛНГ, ЛЦ2H4, ТНГ и сл.

 Работен притисок: 0.8-40.0MPa

 Капацитет: 50-20,000Nm³ / H

 Стандард: GB, ASME, PED (CE), CCS, CNNC, CASC


Контактирајте нѐ